جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۲
شهرداری تهران از برگزاری همایش‌های بی‌محتوا بپرهیزد

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری باید از ریخت و پاش‌ها و برگزاری همایش‌های بی‌محتوا بپرهیزد، گفت: اعضای شورای شهر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص معماری ایرانی ـ اسلامی را با کمک شهرداری محقق خواهند کرد.

Print Friendly, PDF & Email

مهدی چمران  با اشاره به دیدار اخیر اعضای شورای شهر تهران و همچنین شهرداران مناطق با مقام معظم رهبری اظهار داشت: در این جلسه حضرت آقا مسائلی را در خصوص معماری ایرانی اسلامی و همچنین مسائل فرهنگی داشتند.

وی تصریح کرد: در این جلسه مقام معظم رهبری اشاره مستقیمی به معماری ایرانی اسلامی داشتند که قبلاً نیز در این خصوص مطالبی را مطرح نموده بودند.

چمران ادامه داد: اعضای شورای شهر در دوره سوم به دلیل اهمیت معماری ایرانی اسلامی و همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری سلسله کارهایی را شروع کرد، متأسفانه با توجه به شرایط نتوانسته‌ایم اقدامات خوبی را انجام دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: متأسفانه معماری در شهر تهران یک معماری بی هویت است که از دوران بعد از قاجار و شروع دوران پهلوی معماری مدرن به ایران آغاز شد، معماری ایرانی اسلامی نیز کمرنگ‌تر شد.

وی تصریح کرد: رعایت معماری ایرانی اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری بوده و در این زمینه بارها و بارها توصیه‌هایی را داشته‌اند.

چمران در ادامه با اشاره به تعامل دولت، شورای شهر و شهرداری اظهارداشت: مقام معظم رهبری اشاره خوبی را در این زمینه داشتند که متاسفانه در سال‌های گذشته به دلیل عدم این تعامل مشکلاتی برای شهر ایجاد شده بود.

چمران تاکید کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند بحث ریخت و پاش‌ها در شهرداری بود که متاسفانه در بعضی از مواقع شاهد برگزاری همایش‌های متعدد در شهرداری هستیم که امیدواریم این همایش‌ها با برنامه‌ریزی برگزار شود و شاهد ریخت و پاش در شهرداری نباشیم./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری