جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۲
آمادگی شهرداری قم برای همکاری با چینی‌ها در اجرای پروژه‌های کلان

شهردار قم گفت: آماده همکاری با شرکت‌های چینی در زمینه پروژه‌های عمرانی بزرگ مانند مترو و مونوریل در قم به ویژه در قالب قراردادهای فاینانس هستیم.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها و به نقل از روابط عمومی و بین الملل شهرداری قم، محمد دلبری در دیدار با گروهی از سرمایه‌گذاران چینی و نماینده سازمان تجارت چین اظهار کرد: قم شهری مذهبی بوده و در مراودات خود با دیگر شهرها و کشورها زمینه‌های همکاری بر اساس اشتراکات دینی را مد نظر قرار می‌دهد و وجود مسلمانان در استان کانسو چین می‌تواند موجب همکاری‌ و تعاملات بیشتری شود.

وی افزود: اجرای پروژه‌های مدیریت شهری و در قالب فاینانس اهمیت برای شهرداری قم حائز اهمیت است؛ نوع مشارکت در اینجا قابل تعریف است که می‌تواند به صورت پیمانکار یا بی او تی باشد.

شهردار قم با بیان اینکه ساخت هتل و مراکز تجاری و نیز بازارهای تخصصی زمینه‌های همکاری مشترک سرمایه‌گذاران چینی با استان قم هستند تصریح کرد: ساخت مجموع تفریحی و شهربازی مدرن، پارکینگ‌های طبقاتی مکانیزه و احداث مرکز تجاری، تفریحی و رفاهی از دیگر موضوعاتی هستند که شهرداری قم آمادگی واگذاری آنها را به سرمایه‌گذاران خارجی دارد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه شرکت‌های چینی علاقه‌مند به همکاری در پروژه‌های مدیریت شهری بتوانند در قالب تفاهم صورت گرفته مبنی بر سرمایه‌گذاری در قالب فاینانس میان ایران و چین فعالیت کنند برای ما حائز اهمیت است تا بتوانیم از محل طلب خود از چینی‌ها این امور را پیش ببریم.

دلبری با بیان اینکه تاکنون جلساتی با شرکت‌های بزرگ چینی داشته‌ایم عنوان کرد: اقدامات خوبی پیش‌بینی شده که در آن زمینه‌ها هم آمادگی همکاری‌های بیشتر به ویژه در مورد پروژه‌هایی مانند مترو و مونوریل هستیم.

شهردار قم تصریح کرد: امیدواریم به زودی قرارداد تولید و توزیع غذای حلال میان استان قم با چین و استان کانسو به امضا برسد تا مشکل مسلمانان این کشور و نیز ایرانیانی که به چین سفر می‌کنند حل شود.

وی با اشاره به این موضوع که شهرداری قم بیشتر به دنبال سرمایه‌گذاری چینی‌ها در قالب فاینانس طلب‌های ایران از این کشور است افزود: تفاهم کردیم چینی‌ها ۱۷ میلیارد دلار در ایران سرمایه‌گذاری کنند و استان قم هم تفاهماتی با پنج شرکت چینی در همین زمینه داشته است.

دلبری با بیان اینکه آمادگی برای ساخت شهربازی و مراکز تفریحی در قالب بی او تی در شهرداری قم وجود دارد گفت: حضور مسلمانان در استان کانسوی چین سبب شده است رغبت بیشتری نسبت به تفاهم با سرمایه‌گذاران آنجا داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری