جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲
آمادگی شهرداری برای احداث پارکینگ طبقاتی در شهر قدس

شهردار قدس از آمادگی مدیریت شهری شهر قدس برای احداث پارکینگ های طبقاتی با همکاری بخش خصوصی خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

محمد‌صادق کولیوند در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، اظهار کرد: براساس ماده ۹۲ قانون شهرداری ها انجام هرگونه تبلیغات در سطح شهرمنوط به دریافت مجوز از شهرداری است در غیر این صورت شهرداری نسبت به جلوگیری وجمع آوری تبلیغات غیر مجاز از سطح شهر اقدام می کند.

وی افزود: انجام تبلیغات ناصحیح و غیر اصولی در شهر علاوه بر مخدوش ساختن چهره شهر و ایجاد ناهنجاری‌های اجتماعی، هزینه های سنگینی را برای پاکسازی و جمع آوری برشهرداری‌ها تحمیل می‌کند.

شهردار قدس تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری اقدام به ساخت و نصب انواع پرتابل و تابلوهای تبلیغاتی کرده که شهروندان برای تبلیغات می توانند از این تابلوها استفاده کنند و از تبلیغات غیر مجاز جداً خوداری کنند.

کولیوند درباره افزایش درجه شهرداری قدس گفت: هرچه درجه شهرداری بالاتر باشد از بودجه بیشتر و اجرای طرح های عمرانی، خدماتی، حمل و نقل و غیره برخوردار می شود و می توانیم با توجه به جذب درآمدها نسبت به اختصاص آن در زمینه های فوق اقدام کنیم.

وی گفت: شهرداری‌ها در قالب یک گروه دوازده گانه درجه بندی می شوند که برای انجام آن سه مقوله موقعیت جغرافیایی شهر در نظام تقسیمات کشوری، میزان جمعیت شهر، میزان درآمد مستمر شهرداری  مورد توجه است  که با محاسبه امتیاز و معیارهای فوق درجه شهرداری ها تعیین می شود و سپس با امضاء وزیر کشور ابلاغ می شود.

شهردار قدس بیان کرد: شهرداری قدس در سال ۱۳۶۸ تاسیس شده و در سال ۱۳۸۰ موفق به دریافت درجه ۹ شده است و در حال حاضر از لحاظ تقسیمات کشوری شهرقدس بخش مرکزی شهرستان قدس محسوب می شود که دارای کد تقسیمات کشوری ۴۹۷-۷ است و بر اساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن با اعمال ضرایب رشد جمعیت تا پایان سال ۱۳۹۱ حاکی از جمعیت بالغ بر ۲۹ هزار و ۴۰۰ نفری است.

کولیوند تاکید کرد : به همراه رشد فزاینده تفریغ بودجه سال های ۸۹، ۹۰ و ۹۱ و قابلیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجبات ارتقاء درجه از ۹ به ۱۰ را فراهم کرده است که در حال پیگیری آن در وزارت کشور هستیم زیرا با ارتقاء درجه شهرداری از ۹ به ۱۰ به طور قطع نکات مثبتی از جمله گسترش سازمان تفضیلی اداری شهرداری، بهره گیری از ۴ معاونت در ساختار مدیریت شهری، تخصیص اعتبارات استانی برای عمران شهری شامل شهرداری قدس می‌شود.

شهردار قدس با بیان اینکه توسعه شهری نیازمند حضور فعال بخش خصوصی در شهر است، اظهار کرد: در راستای توسعه عمران، خدمات شهری و فرهنگی اجتماعی شهرداری قدس آمادگی دارد تا با جذب سرمایه گذار به صورت مشارکت در زمینه های فوق همکاری کند.

کولیوند افزود: یکی از موضوعاتی که هم اکنون مورد توجه شورای اسلامی و شهرداری بوده احداث پارکینگ های طبقاتی توسط بخش خصوصی در نقاط مختلف شهر است زیرا برای اینکه بتوانیم از پارک خودروها در حاشیه معابر جلوگیری کنیم تا سبب تردد آسان تر سایر خودروها فراهم شود ضرورت احداث پارکینگ در نقاط مختلف شهر به خوبی احساس می شود.

وی تصریح کرد: ما آمادگی کامل داریم تا با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه های فرهنگی، تجاری، عمران، خدمات شهر مشارکت کرده و با واگذاری امتیازات مناسب به آنها کمک کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری