جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲
تذکرات اعضای شورای شهر به شهرداری تهران

در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران تعدادی از اعضا تذکراتی در موضوعات مختلفی به شهرداری دادند.

Print Friendly, PDF & Email

در سی و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران چند تن از اعضای شورا در موضوعاتی جداگانه به شهرداری تذکر دادند. رحمت‌الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در برنامه پنج ساله اول  شهرداری تهران برنامه‌ای برای ساماندهی موتورسیکلت‌ها پیش‌بینی و مقرر شده بود که حداکثر طی مدت ۶ ماه پس از ابلاغ این مصوبه شهرداری اقدامات لازم را انجام و گزارشات آن را به شورای شهر ارائه دهد اما این امر محقق نشده است. بنابراین بنده خواستار ارائه گزارش از سوی شهرداری درباره این موضوع هستم.

محمد مهدی تندگویان عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: درباره روزنامه همشهری چندبار تذکراتی به صورت شفاهی مطرح شد حال این تذکر را کتبی کرده و به ریاست شورا ارائه می‌دهم.

وی ادامه داد: طبق مصوبه سال ۸۸ مبنی بر ساماندهی سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری مقرر شد طی سه ماه  بعد از ابلاغ این مصوبه شرکت‌های همشهری اقدام شوند اما با گذشت ۳ سال از تعیین این مصوبه اقدامی در این راستا صورت نگرفته است  و شرکت پر درآمد پیام همشهری نیز به کار خود ادامه می‌دهد.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: با توجه به این مصوبات،‌ تغییر اعضای هئیت مدیره شرکت پیام همشهری نیز غیرقانونی بوده که بنده در این راستا نیز خواستار توضیحاتی از سوی شهرداری هستم.

وی ادامه داد: تذکر بعدی بنده به شهرداری درباره به کارگیری بازنشستگان شهرداری است. براساس مصوبه سال ۸۳ شورای شهر تهران شهرداری باید توضیح دهد که چرا افرادی از جمله معاون مالی و اداری که اعضای بازنشسته شهرداری به شمار می‌آیند دوباره مشغول به فعالیت شده‌اند.

اسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز اظهار داشت: متاسفانه ماه‌هاست کمیسیون ماده ۵ تشکیل نمی‌شود در حالی که برخی از مردم دچار مشکلاتی بوده که در انتظار مصوبات کمیسیون هستند.

وی افزود: وظیفه این کمیسیون تشخیص مغایرت‌ها است ولی به شکل دیگری بین افکار عمومی جا افتاده و فکر می‌کنم این کمیسیون مسئول تغییر کاربری‌ها است.

دوستی با اشاره به اینکه این کمیسیون متشکل از تعدادی از وزرا یا نمایندگان آنها،‌ شهردار تهران و رئیس شورای شهر یا نماینده ای از شورا است،‌ادامه داد: تشکیل نشدن این کمیسیون در رسیدگی به مشکلات مردم خلل ایجاد کرده و تذکر بنده نیز از این رو است هرچه سریعتر نسبت به برگزاری این جلسات اقدام شود.

غلامرضا انصاری عضو کمیسیون برنامه  وبودجه شورای اسلامی شهر تهران به فروش میدان میوه و تره‌بار واقع در فرمانیه اشاره کرد و گفت: بنده می‌خواهم بدانم ضرورت واگذاری این میدان به بخش خصوصی چه بوده است؟

احمدمسجد جامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز خطاب به وی گفت: این موضوع را به صورت کتبی ارائه دهید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری