جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲
طلب‌۴۰۰میلیاردی‌شهرداری‌‌همدان‌از‌دستگاههای‌اجرایی

شهردار همدان با اشاره به مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی گفت: از مطالبات و حقوق شهرداری و مردم از دستگاه ها نمی گذرم و تا وصول پیگیری خواهم کرد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش  سایت خبری شهرداری ها به نقل از صبح الوند، امیررضا یوسفیان افزود: شهرداری همدان از دستگاه های اجرایی نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان طلب دارد که برای وصول آن از طریق دیوان محاسبات در حال پیگیری هستیم.

وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی استان اغلب ساخت و سازهایی را بدون مجوز و با عدم پرداخت حقوق شهرداری انجام داده اند و برای این امر از طریق دیوان محاسبات در حال پیگیری مطالبات به حق شهرداری هستیم.

یوسفیان با بیان اینکه دستگاه های اجرایی بدهکار به شهرداری شناسایی شده اند، تصریح کرد: تا جایی که مطالبات را وصول کنم جلو خواهم رفت، البته شهرداری به برخی از همین دستگاه ها بدهکار است و در آنجا مطالبات به نوعی تهاتر خواهد شد.

وی اعلام کرد: پروسه وصول مطالبات شهرداری با توجه به مشکلات مالی دستگاه های اجرایی کمی زمان بر است ولی این امر نمی تواند از جدیت شهرداری در وصول مطالبات خود خللی وارد کند.

شهردار همدان با اشاره به مطالبات شهرداری در زمینه بافت فرسوده از دولت نیز گفت: شهرداریها تخفیفاتی در زمینه صدور پروانه ساختمانی برای بازسازی مساکن بافت فرسوده ارائه می دهند و در مقابل دولت این تخفیفات را از طریق اختصاصا اعتبار به شهرداریها جبران می کند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری همدان از دو سال گذشته نزدیک به سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در این زمینه از دولت طلب دارد که هنوز پرداخت نشده و این امر در برهه ای از زمان مشکلاتی را برای مردم و شهرداری به وجود آورد.

یوسفیان افزود: تا زمانی که دولت به تعهدات خود در زمینه بافت فرسوده عمل نکرده بود شهرداری از متقاضیان بازسازی بافت فرسوده چکهایی به عنوان ضمانت دریافت می کرد که در برهه ای از زمان آنها را به اجرا گذاشته و بسیاری از مردم را با مشکل روبرو کرد.

وی اظهارکرد: با تصویب شورا این چکها به مردم برگردانده و تصمیم بر این شد تا شهرداری خود به دنبال وصول طلب از دولت باشد، از این رو از طریق نمایندگان استان به دنبال وصول حقوق خود هستیم.

شهردار همدان همچنین درباره تخفیفات شهرداری در زمینه مساکن بافت فرسوده گفت: از این پس شهرداری بدون توجه به یارانه های پرداختی دولت در زمینه بازسازی بافت فرسوده اقدام به ارائه تخفیفات خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری