جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۲
اهتمام شهرداری برای ساخت شهری زیبا

شهردار ساری گفت: پل ذغال‌چال ساری در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

Print Friendly, PDF & Email

مهدی عبوری عصر  دیروز در بازدید رسانه‌های مرکز استان از پروژه‌های عمرانی و فرهنگی شهرداری ساری اظهارداشت: عملیات اجرایی فاز نخست پل ذغال‌چال در حال اتمام است و برای دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه بر‌اساس مصوبه دولت اعتبار پروژه ذغال‌چال باید از سوی دولت تامین می‌شد، افزود: بخشی از اعتبار پل ذغال‌چال را وزارت نفت باید تامین می‌کرد که به دلیل محدودیت‌های مالی دولت، احداث این رو گذر به شهرداری محول شد.

عبوری با اعلام اینکه هزینه احداث پل ذغال‌چال را مردم ساری تامین کردند، تصریح کرد: پل ذغال‌چال بتنی در ۳۵۰ متر روی ریل قطار قرار دارد که شرق و غرب ساری را به‌هم متصل می‌کند.

شهردار ساری افزود: پس از پایان عملیات اجرایی فاز نخست پل ذغال‌چال فاز دوم آن آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه وزارت راه ارتفاع پل بر روی ریل باید هفت متر و پنج سانت باشد، تصریح کرد: پل قدیمی ذغال‌چال باید اصلاح و به ارتفاع استاندارد وزارت راه برسد.

عبوری، به احداث و آزادسازی پل داراب که فاصله ۱۲۰۰ متری با پل ذغال‌چال دارد، اشاره کرد و گفت: حدفاصل این دوپل به کاهش ترافیک کمک کرده و مسیر ساری به سمنان را ۲۱ کیلومتر کاهش می‌دهد.

شهردار ساری قرارداد اعتباری فاز نخست پل ذغال‌چال را ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: دهه فجر امسال فاز نخست پل ذغال‌چال به زیر بار ترافیکی می‌رود.

وی در بازدید از میان‌گذر شمالی مرکز مازندران با بیان اینکه این پروژه در حد پروژه امام علی تهران مهم است، اظهار داشت: میان‌گذر شمالی دارای مسافت سه کیلومتری است که غرب و شرق ساری را از میدان امام تا کمربندی شرقی متصل می‌کند.

عبوری یادآور شد: مسیر ۲ هزار و ۸۵۰ کیلومتری میان‌گذر شمالی، ۱۷۰۰ کیلومتر آن تملک و بازگشایی شده است و تا عید امسال فاز نخست آن به طور موقت زیر بار ترافیک می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی فاز سوم میان‌گذر شمالی در دهه فجر آغاز می‌شود.

شهردار ساری پروژه میان‌گذر شمالی را از عملیات عمرانی و مهم شهر ساری دانست و ادامه داد: پروژه‌های عمرانی مرکز مازندران براساس طرح تفصیلی و جامع شهری تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح کمربندی شمالی از ابتدای دانشگاه علوم پزشکی تا انتهای ۲۲ بهمن پلی به ارتفاع ۳۲ متر و به طول ۹۰۰ متر احداث می‌شود، تصریح کرد: کمربندی شمالی بعد از ۳۷ سال در یک سال اخیر در حال اجرا و فاز نخست آن نیز امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

شهرداری ساری بیان داشت: شهرداری سای برای آزادسازی و توسعه شهری هزینه‌های زیادی را متقبل می‌شود که برای سال آینده ۲۵ میلیارد تومان را برای این امر اختصاص دادیم.

عبوری ‌سکوی انتقال زباله ‌در ابتدای کمربندی جنوبی ساری ‌را یکی دیگر از فعالیت‌های شهرداری برای حفظ محیط زیست دانست و ادامه داد: روزانه زباله‌های مرکز مازندران به ۱۳۰ کیلومتری ساری در جاده کیاسر به منطقه پشت‌کوه انتقال می‌یابد و در مسیر شیرابه‌های زیادی تخلیه و سبب آلودگی محیط زیست می‌شود.

وی افزود: تیم مدیریتی جدید شهرداری ساری با احداث سکوی زباله به صورت استاندارد شیرابه را از زباله جدا و با پرس کردن زباله در مخزن به محل دفن زباله انتقال می‌یابد.

شهردار ساری اعتبار احداث سکوی زباله را یک میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: تا دهه فجر برای نخستین‌بار در کشور شهرداری ساری با قرارداد ۲۵۰ میلیون تومانی که با دانشگاه نوشیروانی بابل منعقد کرد از طریق نانو، تصفیه شیرابه زباله به آب مخصوص زراعی را مورد بهره‌برداری قرار می‌دهد.

وی افزود: روزانه ۷۰ هزار لیتر شیرابه به آب مخصوص زارعی تبدیل می‌شود.

شهردار ساری بهره‌برداری از پارک‌های محله‌ای در مرکز مازندران را از فعالیت‌های عمرانی شهرداری در مرکز استان دانست و گفت: شهرداری ساری سعی دارد برای افزایش روحیه و نشاط در بین شهروندان در هر محله یک پارک و فضای سبز ایجاد کند.

وی با بیان اینکه پارک محله‌ای در کوی شهید جهان‌پیما به مساحت چهار هزار متر مربع با داشتن فضای ورزشی، فرهنگی و بهداشتی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: هزینه تقریبی این پروژه بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان برآورد شده است.

شهردار ساری افزود: برای احداث پارک محله در برخی از مناطق با کمبود زمین مواجه‎‌ایم که با طراحی مناسب برخی از میادین را به شکل زیبایی به پارک و فضای سبز تبدیل کردیم.

وی افزود: پارک محله‌ای ساری کنار از میادینی بود که با ۱۸۰۰ متر مساحت با هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی به فضای تفریحی تبدیل شد و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

عبوری احداث پارک در کوی اتحاد را یکی از پروژه‌های تفریحی ۱۶ هزار متری در جنوب شهر ساری دانست و ادامه داد: این فضای تفریحی دارای لونا پارک، فضای ورزشی، زمین فوتبال چمن مصنوعی، کتابخانه و کانون پرورش فکری است که از امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه پارک ملت در خیابان ملت ساری به صورت محله‌ای احداث و تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، بیان داشت: زمین این فضا بالغ بر یک میلیارد تومان خریداری و با هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی به پارک محله‌ای تبدیل می‌شود.

شهردار ساری در بازدید اصحاب رسانه از پارک بهار نارنج ساری که در خیابان قارن در حال احداث است با بیان اینکه امارت قدیمی در این فضا وجود داشته و بعد از بازسازی و احیا به خانه فرهنگ و هنر هنرمندان مرکز مازندران تبدیل می‌شود، تصریح کرد: پارک بهار نارنج در فضای ۶ هزار و ۵۰۰ متری در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

عبوری یادآور شد: شهرداری تنها دستگاه اجرایی است که در محدودیت‌های مالی توانسته پروژه‌های عمرانی مرکز استان را به سرانجام برساند.

وی ایجاد میان‌گذرها را گامی برای کاهش ترافیک درون‌شهری دانست و ادامه داد: میان‌گذر مهیار، معلم، بیمارستان شفا به امیر مازندرانی از پروژه‌های زیر بنایی شهر ساری است که در سه فاز انجام شده است.

عبوری افزود: فاز دوم این میان‌گذر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار کلی میان‌گذر امیر مازندرانی بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هزینه در‌بر می‌گیرد.

وی همکاری شهروندان را در تعریض و تملک میان‌گذرها با شهرداری مناسب دانست و ادامه داد: باند کند‌رو در حاشیه ابتدای بلوار خزر تا ۶۰۰ دستگاه، ایجاد دوربرگردان‌ها و بستن بریدگی‌های بی‌اثر در بلوارها از سری فعالیت‌های شهرداری برای رفاه حال شهروندان است.

شهردار ساری از احداث بزرگ‌ترین پارک خانواده در محل ۶۰۰ دستگاه مرکز مازندران خبر داد و گفت: یکی از مزیت‌های پارک‌ها ایجاد فضای ورزشی، فرهنگی و هنری در سطح شهر است.

وی با تاکید براینکه المان‌ها مناسب و زیباسازی شهری نشاط شهروندی را ایجاد می‌کند، بیان داشت: نقاشی سه بعدی در کف خیابان‌ها طراحی می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری