جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۲
عدم همخوانی دخل و خرج شرکت واحد شهرداری بجنورد

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری بجنورد گفت: به دلیل نپرداختن کرایه از سوی ۳۰درصد از شهروندان اتوبوس سوار در بجنورد، دخل این سازمان با خرجش همسان نیست.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش سایت خبری شهرداریها از روابط عمومی شهرداری بجنورد مرکز استان خراسان شمالی، احمد ریاحی اظهار کرد: بیتشرین گروهی که از دادن کرایه اتوبوس درون شهری امتناع می کنند را خانم ها ودانش آموزان مدارس تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: عدم پرداخت کرایه از سوی این گروه از شهروندان اتوبوس سوار درون شهری موجب شده تا سازمان اتوبوسرانی شهرداری بجنورد نتواند سهم ۳۰درصدی خود از درآمد این بخش را تامین کند.

ریاحی افزود:بررسی نشان داده که نرخ کرایه اتوبوس های درون شهری بجنورد پاینترین نرخ در بین شهرداری های مشابه در سطح کشور است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری بجنورد نرخ کرایه اتوبوس را درتمام مسیرهای خطوط شرکت واحد یک هزار و ۵۰۰ ریال اعلام کرده که به نسبت سال قبل ۲۰ درصد نرخ کرایه اتوبوس درون شهری رشد داشته است.

ریاحی بار دیگر تاکید کرد براساس قانون یک سوم درآمد سازمان اتوبوسرانی شهرداری باید از طریق دریافت کرایه از مسافران درون شهری تامین شود که به دلیل عدم استفاده برخی شهروندان از کارت زدن این برنامه در شهر بجنورد محقق نمی شود.

سازمان اتوبوسرانی شهرداری بجنورد مرکز استان خراسان شمالی دو سال قبل کارت الکترونیکی را جایگزین بلیط های کاغذی کرده که شارژ اولیه این کارت ها ده هزار ریال است.

مسافران درون شهری اتوبوسرانی از طریق کارتخوان نصب شده که مسافران از طریق کشیدن کارت به کارتخوان هزینه جابجایی خود را پرداخت می کنند.

براساس گزارش سازمان اتوبوسرانی در نه ماهه سال جاری اتوبوس های شرکت واحد شهرداری بجنورد ۱۰ میلیون مسافر درون شهری را جابجا کردند.

سازمان اتوبوسرانی شهرداری بجنورد مرکز استان خراسان شمالی با ۱۱۰ دستگاه اتوبوس روزانه ۳۵ هزار مسافر درون شهری را جابجا می کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری