جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۲
بغداد و کاظمین در انتظار مشارکت شهرداری مشهد

شهردار بغداد با اشاره به اینکه شهرداری تهران نیز برای مشارکت در کاظمین اعلام آمادگی کرده گفت: ما سر قولمان هستیم و برای اجرای تفاهم‌نامه با شهرداری مشهد به تعهدمان پایبندیم.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، نعیم الکعبی در نشست مشترک با شهردار مشهد با قدردانی از میهمان‌نوازی مدیریت شهری مشهد بیان کرد: هیئت عراقی به دعوت شهردار تهران به ایران آمده که یکی از برنامه‌های اصلی خود از آمدن به مشهد را زیارت امام رضا (ع) و همچنین پیگیری تفاهمات انجام شده قبلی با شهرداری مشهد قرار داده است.

وی افزود: من تاکنون چهار بار به مشهد سفر کرده‌ام و در هر سفرم تغییرات زیادی را در کیفیت خدمت‌رسانی به زائران و مردم مشاهده کرده‌ام که این مهم نشان از توسعه و پیشرفت مداوم این شهر دارد.

شهردار بغداد ادامه داد: قطار شهری، بزرگراه‌ها، روش‌های جذب سرمایه و سایر فعالیت‌های شهرداری مشهد باعث ایجاد تغییرات عمده‌ای در زیرساخت‌های این شهر شده است.

نعیم الکعبی با اشاره به بازدید سابق خود از مشهد گفت: در بازدید سابق خود از مشهد تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری کاظمین و شهرداری مشهد در زمینه زیباسازی و بهبود فضای سبز کاظمین به امضا رسید که این کار با تشکیل کمیسیون‌های مشترک و با وجود اختلافات قوانین دو کشور آماده اجرا شد.

شهردار بغداد با تاکید بر اینکه باید همکاری‌های کاظمین و مشهد افزایش یابد، اضافه کرد: ما با آغوش باز آمده‌ایم تا تفاهم انجام شده سابق را که اجرای آن از سوی مشهد به دلایلی مانند برگزاری انتخابات در ایران به تعویق افتاد اجرایی کنیم.

نعیم الکعبی تصریح کرد: ما آماده پذیرایی از هیئت فنی شهرداری مشهد در کاظمین هستیم و همه امکانات، اطلاعات و نیازهای خود را در اختیار آنها قرار می‌دهیم تا با اجرای این تفاهم‌نامه علاوه بر مباحث مالی، همبستگی دو شهر نیز افزایش یابد.

شهردار بغداد گفت: این دیدار جنبه رسمی ندارد و در آینده دیداری رسمی از مشهد خواهیم داشت و من از شهردار مشهد و هیئت همراه وی دعوت می‌کنم تا برای بازدید از فعالیت‌های مدیریت شهری بغداد و کاظمین به این شهرها سفر کنند.

نعیم الکعبی با اشاره به اینکه شهرداری تهران نیز برای مشارکت در کاظمین اعلام آمادگی کرده است، افزود: ما سر قولمان هستیم و برای اجرای تفاهم با شهرداری مشهد به تعهدمان پایبندیم و انتظار داریم شهرداری مشهد با اعزام دو هیئت در زمینه مدیریت پسماند و مدیریت فضاهای شهری، پروژه‌هایی از قبیل ساخت پارک، ایجاد فضای سبز و درختکاری، سنگفرش خیابان‌ها و نقشه‌کشی ایجاد خیابان‌های جدید را در کاظمین اجرایی کند.

وی گفت: در سفر آینده چند روزی در مشهد خواهیم ماند تا بازدید از پروژه‌های شهرداری مشهد به یک کارگاه آموزشی عملی برایمان تبدیل شود و از تجربیات آن در عراق استفاده کنیم و به سوی تفاهمات جدید پیش رویم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری