جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۲
اخبار کوتاه شهرداری تهران

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد از تکمیل پل طبیعت خبرداد و گفت: پل طبیعت با هفت هزارمتر مربع مساحت و حدود دو هزار تن وزن به عنوان بزرگترین پل عبور و مرور غیر خودرویی کشور بزودی افتتاح می شود.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شهرداری تهران ، اردشیر نوریان افزود: این پل دارای ویژگیهای متمایز فنی، مهندسی و اجرایی است و با هفت هزار تن مساحت، دو تن وزن دارد.

* بورس زباله در تهران ایجاد می شود

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از راه اندازی بورس زباله درپایتخت در پنج سال آینده خبرداد و گفت: با ایجاد این بورس، جمع آوری زباله و رفت و روب شهری به بهترین کیفیت انجام خواهد شد و شهرداری تهران هیچگونه هزینه ای را بابت جمع آوری زباله پرداخت نخواهد کرد.

وی اظهارکرد: با راه اندازی بورس زباله در پنج سال آینده، معادل ۱۰۰ در صد مبلغ هزینه شده برای جمع آوری زباله که رقمی برابر ۱۰۰ میلیون دلار است، حذف خواهد شد.

به گفته پورزرندی؛ روزانه ۷ هزار تن زباله در شهر تهران تولید می شود که این رقم در ماههای پایانی سال به ۱۱ هزار تن می رسد.

*

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران هم در کارگروه معاونین برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری کلانشهرهای کشور بر توسعه و ارتقاء علمی و پژوهشی درحوزه مدیریت شهری تاکید کرد.

* مجتمع نمایشگاهی شهرآفتاب به عنوان طرح برتر کشوری پس از پل صدر لقب گرفته است.

* ۳۰ معبر منطقه ۱۹ برای معلولان مناسب سازی شد

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۹ اعلام کرد: ۳۰ محل تردد معابر منطقه به منظور تسهیل تردد معلولان در منطقه همسطح سازی شد.

رضا زلفی گفت: این معابر در مسیرهای منتهی به خطوط عابرپیاده در نواحی پنجگانه منطقه قرار دارند که پس از کارشناسی با استفاده از پل های فلزی، دال های بتنی و بتن درجا همسطح سازی شده است.

* ترافیک خیابان سئول و بزرگراه نیایش کاهش می یابد

مجری طرح های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران گفت: با احداث پل جهتی شرق به شمال تقاطع بزرگراه های نیایش و شهید چمران ترافیک کاهش می یابد.

ˈقاسم مالدارˈ گفت: با احداث پل جهتی شرق به شمال دسترسی به جنوب به شمال بزرگراه شهید چمران ایجاد خواهد شد.

* ۳۰ برنامه آموزشی در روز هوای پاک برگزار می شود

سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۰ از برگزاری ۳۰ برنامه آموزشی به مناسبت روز هوای پاک خبر داد.

نقی قلی زاده گفت: این برنامه ها در قالب برگزاری مسابقات، همایش ها، کلاس های آموزشی، پیاده روی نمادین و توزیع بروشور در خانه های اسباب بازی، بوستان ها، مدارس، مهدکودک ها، مساجد، پایگاه های بهداشتی و خانه های سلامت تدارک دیده شده است.

* رویکرد شهرداری در توسعه اجتماعی محله گرایی است

شهردار منطقه ۹ تهران گفت: رویکرد فرهنگی و ملاک شهرداری در کارهای فرهنگی و اجتماعی محله گرایی است.

سید ˈعلیرضا حسینیˈ افزود: وی افزود: با حضور در مساجد و بازدید میدانی از محلات ، مشکلات شهروندان را احصاء کرده و در رابطه با حل آنها و رفع معضلات برنامه ریزی جامعی می کنیم.

به گفته وی؛ هر محله ای که مسجد فعال و پویا داشته باشد، محیطی سالم داشته و جوانانی سالم ، متدین و کارآمد را تربیت می کند.

* دومین جشنواره مشکات خاتمه یافت

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۱ اعلام کرد: مجموعه جشنواره های مشکات با هدف ترویج فرهنگ شهروندی، اصلاح رفتارهای اجتماعی بیستم دیماه به کار خود پایان داد.

کاظم کمالی نسب گفت: تاکنون ۱۵ هزار اثر به این دبیرخانه ارسال شده که برای داوری به داوران ارجاع داده می شود.

* بزرگراه های شهیدمدرس و حقانی ایمن سازی شد

معاون ترافیک منطقه ۳ شهرداری تهران از ایمن سازی بزرگراه های مدرس و حقانی خبر داد و گفت: نرده گذاری در این بزرگراه ها انجام شده است.

مهدی طیبانی افزود: نرده گذاری ها در تقاطع های بزرگراه شهید مدرس با خیابان شهید دستگردی و بزرگراه حقانی با کتابخانه ملی انجام گرفته است.

وی نصب ۴۰ عدد تابلوی تعیین سرعت در سطح بزرگراهها و نصب و جابجایی پنج عدد راه بند کنار بزرگراه کردستان به ملاصدرا، نیایش به سئول شمال و شهید مدرس ورودی به آفریقا را از دیگر اقدامات ذکر کرد.

* پرچم بزرگراه یادگار امام نورپردازی شدند

رییس اداره زیباسازی شهرداری منطقه دو شهرداری تهران از نورپردازی پایه پرچم های محور بزرگراه یادگار امام و تعویض پرچم های سیاه این منطقه به پرچم های الوان خبر داد.

مهدی خانی گفت: عملیات نورپردازی ۵۰۰ پرچم به طول هر پایه ۹ متردر حال انجام است که بزودی پایان می یابد.

* مسجد قدیمی اعظم بازسازی می شود

شهردار منطقه ۷ از بازسازی مسجد قدیمی اعظم در این منطقه خبر داد و گفت: مسجد اعظم با طراحی و معماری جدید بازسازی می شود.

رضا نگهبان افزود: بازسازی مساجد شهر در دستور کار قرار دارد و مسجد اعظم جزو پروژه های ۷۲ گانه شهر تهران و جزء یکی از قدیمی ترین مساجد تهران با بیش از ۵۰ سال قدمت است که برای بازسازی آن اقدام شده است.

* ساماندهی متکدیان و کارتن خواب های شرق تهران

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۸ تهران از اجرای طرح جمع آوری متکدیان و کارتن خواب ها در سطح محدوده خبر داد.

ˈحامد عبداللهیˈ هدف از اجرای این طرح را کاهش آسیب های اجتماعی و سالم سازی محیط زندگی شهری و جلب رضایت شهروندان بیان کرد.

* ۱۲۰ اصله درخت چنار در خیابان ولی عصر کاشته شد

قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ از کاشت درخت چنار در سطح خیابان ولی عصر(عج) خبر داد.

سید ˈکوروش پور مرتضویˈ گفت: این درختان در چهارراه ولی عصر ضلع شرق و غرب تا کوچه بهرامی، خیابان ولیعصر(عج) محدوده خیابان جمهوری تا پاستور و میدان منیریه تا چهارراه سپه در محدوده های ناحیه یک و دو منطقه کاشته شده است.

وی افزود: کاشت درخت چنار همچنان ادامه دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری