جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۲
قلم جادویی
قلم جدید که با نام بایوپن شناخته می شود به منظور ترمیم استخوان های آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد. برخلاف استفاده از پلاستیک در روش های قدیمی ترمیم ...


قلم جدید که با نام بایوپن شناخته می شود به منظور ترمیم استخوان های آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد. برخلاف استفاده از پلاستیک در روش های قدیمی ترمیم استخوان، بایوپن به وسیله دو لایه پوششی و قابل تغییر این فرصت را در اختیار پزشک قرار می دهد که بعد از بررسی ناحیه آسیب دیده، قسمت مورد نظر را ترمیم کند. در این فرآیند جدید ناحیه از بین رفته بسرعت به وسیله لایه محافظتی و طبق نظر پزشک پر شده و در نهایت استخوان به شکل اصلی خود بازمی گردد.


نکته قابل توجه این است که جنس ماده مورد استفاده در بایوپن به خوبی با استخوان اصلی ترکیب شده و تفاوت قابل توجهی با استخوان بدن ندارد.


پروفسور چونگ به عنوان یکی از اعضای تیم تحقیقاتی به این موضوع اشاره کرده که ماده مورد استفاده را می توان به نوعی انتخاب کرد که خاصیت ترمیمی آن افزایش یافته و بخشی از مواد مورد نیاز برای بازیابی بافت ها را در آن قرار داد. هرچند بایوپن به صورت انبوه تولید نشده، اما به صورت آزمایشی در بیمارستان سنت وینسنت ملبورن مورد استفاده قرار گرفته و نتایج بسیار خوبی نیز داشته است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری