جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۲
کشور با بحران‌های زیست محیطی دست به گریبان است
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، معصومه ابتکار با حضور در دانشگاه محیط زیست استان البرز طی سخنانی در جمع دانشجویان این دانشگاه اظهار داشت: یکی از نیازهای ...


به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، معصومه ابتکار با حضور در دانشگاه محیط زیست استان البرز طی سخنانی در جمع دانشجویان این دانشگاه اظهار داشت: یکی از نیازهای اصلی کشور برای مقابله با خسارت به محیط زیست، همراهی و همکاری دولت و مردم به ویژه طرفداران محیط زیست است.


وی تاکید کرد: خوشبختانه رئیس جمهوری نگاهی مثبت به این موضوع داشته و با همراهی و مساعدت رئیس مجلس و نمایندگان سازمان محیط زیست ایجاد تغییر و تحول در رویکردهای اصلی را آغاز کرده است.


معاون رئیس جمهوری ادامه داد: در حال حاضر چند اولویت اصلی در راس برنامه‌ها و اهداف سازمان محیط زیست قرار دارد که مهمترین آنها مهار آلودگی هوا، مدیریت منابع آبی و خاک کشور، احیای تالاب‌ها و دریاچه‌ها، حفاظت از منابع زیستی به ویژه جنگل‌ها، مقابله با هجوم ریزگردها و بالاخره حفاظت از منابع آبی و دریایی است.


ابتکار بیان داشت: ما در شرایط حساسی قرار داریم و با بحران‌های زیست محیطی مختلفی روبه‌رو و دست به گریبان هستیم، اما امیدواریم با اقدامات انجام شده و افزایش تعامل و همراهی مردم و دولت بتوانیم از شرایط حساس با موفقیت عبور کنیم.


وی ادامه داد: به طور قطع برای دست‌یابی به موفقیت کامل نیازمند مشارکت مردم به ویژه نهادها و تشکل‌های غیر دولتی فعال در حوزه محیط زیست هستیم.


رئیس سازمان حافظت محیط زیست کشور افزود: در این راستا تلاش داریم از تحقیقات دانشجویان و کارهای پژوهشی آنها با محوریت حفاظت از محیط زیست استفاده لازم را داشته باشیم.


لازم به توضیح است، در این جلسه برخی از دانشجویان دیدگاه‌ها و انتقادهای خود را در حوزه حفاظت از محیط زیست بیان کردند.


معصومه ابتکار که ریاست هیئت امنای دانشگاه محیط زیست البرز را بر عهده دارد، پس از حضور در جمع دانشجویان از بخش‌های مختلف این دانشگاه و برنامه‌های آموزشی آن بازدید کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری