جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲
مراسم سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، به همت تربيت بدني استان البرز و هيات كشتي و سازمان پاركهاي كرج هياتي متشكل از قهرمانان و پيشكسوتان كشتي جهت حضور در ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، به همت تربیت بدنی استان البرز و هیات کشتی و سازمان پارکهای کرج هیاتی متشکل از قهرمانان و پیشکسوتان کشتی جهت حضور در مراسم سالگرد جهان پهلوان تختی راهی ابن باویه شدند تا یاد وخاطره ایشان را گرامی بدارند.


همچون سال‌های گذشته در روز ۱۷ دی ابن بابویه شهرری مملو از علاقه‌مندان به روحیه پهلوانی مرحوم تختی شده بود و بسیاری از اهالی ورزش به ویژه اهالی ورزش باستانی و کشتی گردهم جمع شدند تا یاد و خاطره جهان پهلوان غلامرضا تختی را گرامی بدارند.


این مراسم با حضور مردم علاقه‌مند به کشتی و جمع زیادی از مسئولان، قهرمانان و پیشکسوتان کشتی کشور برگزار شد. رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی صبح امروز به همراه تعدادی از مربیان بر سرمزار تختی در ابن بابویه شهرری حضور یافتند. علیرضا رضایی مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد و سخنگوی فدراسیون نیز در مراسم شرکت داشت.


مصیب ده بالایی رئیس هیات کشتی البرزگفت:جهان پهلوان غلامرضا تختی مرد بی‌تکرار ورزش ایران سالروز فوت این پهلوان ارزنده کشور مجالی است تا به گمشده ی بزرگی در عرصه ورزش کشور اشاره کنیم. گمشده ای که امروز بیشتر از هر زمان دیگری کمبود آن لمس می شود.علاقمندان به ورزش از قهرمانان ملی و جهانی خود تنها انتظار پرورش اندام و عضلات را ندارند.


آنان که همیشه جاویدان می شوند امثال تختی ها هستند؛ رمز ماندگاری و محبوبیت جاوید و همیشگی قهرمانان بزرگ و افتخار آفرینان بیش از آنکه در بروز صحنه های از ابعاد مادی و فیزیکی باشد در رفتار و حرکات آنهاست که حکایت از روح بزرگ و منش بزرگوارانه آنان دارد.


وی افزود:رفتار و حرکاتی که به دور از ریا ، نیرنگ و  عوام فریبی،  احساسات و عواطف و قلوب و عقول مخاطبان را شیفته خود می کند. رفتاری که بی شک ریشه در فطرت انسان ها دارد و همیشه ماندنی است و تاریخ مصرف آن بی پایان.


غفارزاده یکی از پیشکسوتان کشتی استان البرز با حضور در این مراسم اظهار داشت :آن چیزی که برای ورزشکاران امروز باید مورد توجه قرار گیرد این است که تمام مدال ها روزی به گوشه یک ویترین می روند و شاید کسی سراغی از آنها نگیرد. اما آن چیزی که می ماند معرفت و مروت و جوانمردی است.پس گفتن اینکه پلهوانان هیچ وقت نمی میرند سخنی به گزافه نیست.


گفتنی است بنر بزرگی از سوی سازمان پارکهای شهرداری کرج برای مراسم سالگرد جهان پهلوان تختی تهیه و در مزار این پهلوان به دست پیشکسوتان کشتی کرج نصب شد.


عکس از محمود رضا میرزا خانی

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری