جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲
اصفهان یخ زده، شهرداری چشم انتظار تابش آفتاب است !

معابر و خیابانهای شهر اصفهان بدنبال بارش برف یخ زده و لغزنده شده است و مردم از یخ زدگی معابر گله مندند اما به نظر می آید شهرداری چشم انتظار تابش آفتاب برای آب شدن یخهاست.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، اصفهان پس از سه سال شاهد بارش برف بوده است و امروز که مردم از خانه هایشان خارج شدند شهر را سفیدپوش و یخ زده دیدند.

با وجودیکه صبح امروز مدارس شهر اصفهان در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل اعلام شد اما بسیاری از مردم برای انجام کارهای روزمره یا رفتن به محل کار خود به خیابانها آمدند و باز هم داستان فلج شدن شهر تکرار شد.

با وجودیکه در برخی معابر و خیابانها نمک پاشیده شده بود اما بیشتر مسیرهای تردد همچنان یخ زده باقی مانده است و رفت و آمد به سختی صورت می گیرد.

در برخی از بزرگراهها به ویژه بزرگراه شهید چمران و شهید صیاد شیرازی به دلیل یخ زدگی و لغزندگی جاده ترافیک سنگینی ایجاد شده است.

تعدادی از شهروندان اصفهانی صبح امروز در تماس با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)مرکز اصفهان از وضعیت خیابانها و معابر گله مند بودند.

به گفته آنها با وجودیکه در برخی معابر و خیابانها نمک پاشیده شده بود اما این کار به اندازه کافی صورت نگرفته و همچنان بیشتر مسیرهای ماشین رو و پیاده رو یخ زده است.

یکی از این شهروندان به ایرنا گفت: سازمان هواشناسی اصفهان از چند روز قبل پیش بینی بارش برف در شهر را کرده بود اما این سوال مطرح است که چرا باز هم با مشکل مواجه می شویم.

ˈامیریˈ با اشاره به اینکه اصفهان دارای شهرداری بزرگی است افزود: چرا این نهاد با این همه عظمت و نیرو نمی تواند یک شهر را در چنین وضعیتی به خوبی اداره کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز صبح در راه رفتن به اداره ، هیچ ماشین خدمات شهری را در مسیر خود ندیده است اظهار کرد: نمکی در خیابانها ندیدم، پل غدیر و خیابانهای مشتاق و آبشار یخ زده و چند مورد تصادف خودروها اتفاق افتاده بود.

یکی دیگر از شهروندان نیز گفت: امروز صبح قصد رفتن به دانشگاه را داشتم اما بیشتر تاکسی های خطی به سر کار نیامده بودند.

ˈعباسیˈ افزود: هنوز بیشتر معابر و جاده ها یخ زده است و هیچ ماشین برفروبی در خیابانها ندیدم.

وی ادامه داد: به نظر می آید شهرداری اصفهان دست روی دست گذاشته و منتظر نشسته تا آفتاب بتابد و این یخ ها آب شود.

رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان در این زمینه به ایرنا گفت: با توجه به اینکه با طلوع خورشید خود به خود برف ها آب خواهند شد سعی شده تا جایی که ممکن است کمتر از نمک استفاده شود.

ˈعلی اصغر اسداللهیˈ افزود: نمک عوارض مخربی بر روی آسفالت خیابان ها،لاستیک ماشین ها و گیاهان دارد.

وی در عین حال گفت: از ساعت ۱۹ روز گذشته و پاکسازی نقاط حادثه خیز شهر، اتوبان ها و پل ها در دستور کار قرار گرفت.

رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به استفاده از سه دستگاه نمک پاش جدید برای پاکسازی اتوبان ها و خیابان های اصلی گفت: برای اولین بار در منطقه شش شهرداری از یک پودر پتروشیمی جدید به جای نمک استفاده شده که در مقایسه با نمک عملکرد بهتری دارد.

اسداللهی از پاکسازی معابر فرعی با ۱۶۰ اکیپ خبر داد و گفت: مرحله اول این پاکسازی از ساعت ۱۷ روز گذشته و مرحله دوم از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.

وی تصریح کرذ: عملیات هماهنگی این اکیپ ها و نظارت بر روی آنها توسط ۵۳ نیروی ستادی انجام می گیرد.

رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان از مردم خواست برای برف بازی به نزدیک ترین پارک مراجعه کنند و از سفرهای غیر ضرور درون شهری خودداری کنند.

هواشناسی اصفهان هوای اصفهان امروز سه شنبه را نیمه ابری با کاهش پدیده بارش برف و هوای چهار شنبه را صاف تا قسمتی ابری در اوایل وقت غبارآلود در برخی ساعات افزایش ابر پیش بینی کرده بود.

به گزارش ایرنا، بارش برف از شامگاه یکشنبه این هفته در شهر اصفهان آغاز شد.

پیش از این در سه سال گذشته در زمستان سال ۸۹ بود که بارش برف اندکی در این شهر صورت گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری