جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲
ارائه خدمات بهتر به شهروندان با کوچک‌سازی ساختار شهرداری قم

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: تسریع خدمات‌رسانی به شهروندان، رضایت بیشتر،‌ هماهنگی و همکاری بیشتر در انجام وظایف و رضایت ارباب رجوع از جمله مزایای ادغام معاونت‌ها و ادارات در شهرداری است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسن زارعی‌متین با اشاره به تغییر ساختارهای سازمان‌ها و نهادها در داخل و خارج کشور گفت: توسعه تکنولوژی یکی از دلایلی است که به تغییر ساختارهای ادارات منجر می‌شود که این امر سبب آسان‌تر شدن کارها شده تا برخی از کارها به دستگاه‌ها و سیستم‌های دیگر واگذار شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف از تغییر و تحول ساختار و تشکیلات ادارات ارائه خدمات بهتر به ‌ارباب رجوع و شهروندان است تا خدمات بهتری به ارباب رجوع و شهروندان ارائه شود.

عضو کمیته علمی کوچک‌سازی ساختار شهرداری قم با اشاره به کوچک‌سازی ساختار شهرداری قم گفت: این کوچک‌سازی سبب رضایت بیشتر شهروندان می‌شود تا با کارایی بیشتر، هزینه‌های کمتر و زمان کمتر این خدمات‌رسانی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: هر سازمانی اهدافی دارد که می‌خواهد بهتر به اهداف خود برسد بنابراین برای ارائه خدمات بهتر و اثربخشی بیشتر و کسب رضایت بیشتر شهروندان به تغییر و تحول در ساختار و کوچک‌سازی می‌پردازند.

زارعی‌متین ادامه داد: با توجه به شرایط دوران کنونی همه سازمان‌ها در حال این تغییر و تحول، کوچک‌تر شدن و چابک‌تر شدن و کاهش هزینه‌های اضافی هستند.

وی یادآور شد: این تکنولوژی سبب شده برخی از واحدها ادغام شوند و هماهنگی بیشتری بین واحدها و نیروهای انسانی ایجاد شود که این عامل به رضایت بیشتر ارباب رجوع منجر می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: ادغام ساختار اداری در شهرداری سبب هماهنگی بیشتر در وظایف می‌شود تا نیروهای انسانی در ساختار واحدی قرار گیرند و وظایف جدیدی در ساختارشان تعریف شود.

وی با بیان اینکه ادغام واحدهای اداری شهرداری برای ارائه خدمات بیشتر در دستور کار است، گفت: بر همین اساس بسیاری از واحدهای اضافی حذف می‌شود، بسیاری از هزینه‌های نیروی انسانی کاهش پیدا می‌کند و افراد در واحدهای دیگر مشغول به کار می‌شوند.

زارعی‌‌متین با اشاره به مزایای ادغام ادارات در شهرداری قم گفت: تسریع خدمات‌رسانی به شهروندان، رضایت،‌ هماهنگی و همکاری بیشتر در انجام وظایف و رضایت ارباب رجوع از جمله مزایای این طرح است.

شهرداری قم برای اجرای طرح ادغام معاونت‌ها و ادارات شهرداری با هدف کوچک‌سازی ساختار، کمیته علمی متشکل از کارشناسان و اساتید دانشگاه‌ها تشکیل داده و در نهایت چارت و ساختار مورد نظر با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر برای تصویب به وزارت کشور ارسال شد که مورد استقبال قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری