جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲
سیستم یکپارچه صدور مجوز حفاری ها با ساختمان اداری نواحی شهرداری قزوین راه اندازی شد

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت:سیستم یکپارچه صدور مجوز حفاری ها با ساختمان اداری نواحی منطقه یک شهرداری قزوین راه اندازی شد.

Print Friendly, PDF & Email

 

ˈکیومرث فدایی فرˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اولین بار در بین مناطق و شهرداری ها در منطقه یک شهرداری قزوین طرح یکپارچه کردن صدور مجوز حفاری ها با ساختمان اداری اجرا شد.

وی ااظهار داشت: متقاضیان صدورمجوزهای حفاری آب و گاز، برق و تلفن در نواحی در گذشته باید به منطقه یک شهرداری قزوین مراجعه می کردند اما در حال حاضر متقاضیان صدور مجوزهای حفاری های آب و گاز، برق وتلفن در نواحی (امامزاده حسین(ع)،امامزاده علی(ع)، شهرک های چوبیندر ودانش یک بار به منطقه یک شهرداری قزوین مراجعه می کنند و سایر اقدامات در محل ساختمان های شهرداری نواحی انجام می شود.

فدایی فر تصریح کرد: یکپارچه سازی صدور مجوز حفاری ها ضمن به حداقل رساندن زمان پاسخگویی به پرونده های شهروندان و در جهت خدمات ویژه و طرح تکریم ارباب رجوع با همکاری واحد رایانه اجرایی شده است.

وی یادآور شد: خوشبختانه این امر باعث تسریع در امور، دقت در خدمت رسانی ودر جهت طرح تکریم ارباب رجوع گامی اثر گذار و ارزشمند است.

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت: صدور پروانه های ساختمانی در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳درصد کاهش پیدا کرده است.

فدایی فر افزود: امسال حدود ۳۵۳ پروانه ساختمانی صادر شده و این در حالی است که در سال گذشته ۴۰۸ پروانه ساختمانی صادر شده بود.

وی رکود بازار مسکن را یک از دلایل کاهش صدورپروانه های ساختمانی دانست و تصریح کرد: کاهش صدور پروانه های ساختمانی در درآمد منطقه یک شهرداری قزوین نیز تاثیرگذار بوده است.

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین بیان کرد: به رغم کاهش صدور پروانه های ساختمانی اما از لحاظ عرصه مساحت زمین هایی که پروانه صادر شده است ۱۸۶ درصد رشد داشتیم.

وی افزود: در سال گذشته برای ۸۳ هزار و ۳۴۸ مترمربع زمین پروانه صادر شده است و این در حالی است که امسال این رقم ۲۳۸ هزار و ۴۷۳ مترمربع می باشد.

فدایی فر با اعلام این که امسال از لحاظ تعداد واحدهای مسکونی نیز۲۱ درصد کاهش داشتیم، اعلام کرد: در سال گذشته برای دو هزار و ۱۳۳ واحد مسکونی و در هشت ماهه امسال نیز برای یک هزار و ۶۹۰ واحد مسکونی پروانه صادر شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری