جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲
محیط زیست را از یاد نبریم/لزوم توجه به فضای سبز از سوی سازندگان
فاطمه آجرلو در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فضای سبز را روح و جان حیات شهر و شهروندان دانست و بر حفظ و شاداب نگاه داشتن آن تاکید ...
فاطمه آجرلو در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فضای سبز را روح و جان حیات شهر و شهروندان دانست و بر حفظ و شاداب نگاه داشتن آن تاکید کرد.


آجرلو با بیان اینکه کرج روزی باغشهری بوده است که در مسیر یکی از زیباترین جاده های کشور و مناطق خوش آب و هوای شمالی قرار داشته، و به عنوان منطقه ای ییلاقی محسوب می شده است، گفت: این باغشهر طی ایام و با هجوم اقوام مختلف به آن، اندک اندک ماهیت باغشهری خود را از دست داده است.


وی اضافه کرد: این در حالی است که شهرها هم اکنون به دلیل آلودگی بالا، نیاز مبرمی به پاکسازی دارند که از جمله مهمترین عوامل ایجاد فضای تنفسی سالم در شهر، تشکیل کمربند سبز و جلوگیری از آسیب دیدن درختان و فضای سبز است.


آجرلو ادامه داد: علاوه بر نقش پررنگ مسئولان مدیریت شهری در امر محافظت و توسعه فضای سبز، شهروندان نیز نقشی موثر و حساس در این امر دارند که یکی از مهمترین بخش های آن، جلوگیری از آسیب رسانی به گیاهان و درختان در مسیر ساخت و سازهاست.


عضو شورای اسلامی شهر کرج، از شهروندان و سازندگانی که ضمن رعایت اصول ایمنی ساخت و ساز، از فضای سبز نیز محافظت کرده و مانع آسیب رسانی به گیاهان می شوند، تقدیر کرد و اظهار داشت: سازندگان باید بیش از آنکه به فکر سازه خود باشند، برای سازه ای بزرگتر به نام شهر ارزش قائل بوده و فاکتورهای سلامت تنفسی شهروندان را در نظر بگیرند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری