جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲
زیرساخت های فرهنگی به هیچ روی مطابق جمعیت و ظرفیت استان نیست
مصطفی رضاحسینی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با بیان اینکه کار در حوزه فرهنگ در شهری همچون البرز که فاقد زیرساخت های مناسب است، بسیار دشوار است، ...
مصطفی رضاحسینی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با بیان اینکه کار در حوزه فرهنگ در شهری همچون البرز که فاقد زیرساخت های مناسب است، بسیار دشوار است، اظهار داشت: حضور اقوام در این شهر و چندگانگی فرهنگی، در کنار نبود زیرساخت های مناسب، سبب شده است کار در این بخش با مشکلات فراوانی همراه باشد.


معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج، اضافه کرد: متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات فرهنگی، فرهنگسراها و سالن های ورزشی شهر از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و نتوانستیم اعتبار مناسبی به این بخش ها تزریق کنیم.


رضاحسینی با اشاره به خواست مقام معظم رهبری برای انجام مهندسی فرهنگی در کشور، تاکید کرد: بر این مبنا، به روز رسانی امکانات و اطلاعات فرهنگی شهر و شهروندان در اولویت اقدامات معاونت قرار دارد.


وی از جمله این اقدامات را که به صورت جدی پیگیری می شود، آموزش فرهنگ شهروندی به شهروندان ارزیابی کرد.


این مسئول افزود: آموزش فرهنگ آپارتمان نشینی و شهروندی در فضاهای مختلف نظیر مدارس، ساختمان ها و مراکز درمانی و بیمارستانی طی سال گذشته و امسال در کرج با جدیت از سوی معاونت فرهنگی پیگیری می شود تا از این طریق، نخستین گام یعنی اصلاح نگرش و فرهنگ شهرنشینی را محقق کنیم.


رضاحسینی همچنین از ضرورت تهیه پیوست فرهنگی برای تمامی طرح های عمرانی به عنوان یکی دیگر از راهکارهای مهندسی فرهنگی در شهر یاد کرد.


وی ابراز امیدواری کرد: امید است در سال آتی با تخصیص اعتبارات مناسب به حوزه فرهنگ، بتوانیم خدمات شایسته تری را به شهروندان ارائه دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری