جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲
شهردار کرج قفل درهای «گرمخانه» را گشود/ سقفی برای افراد بی خانمان
در فصل بی حسی و عادت برخی دستگاهها همچون بهزیستی که مدام از کمبود اعتبارات گلایه می کند؛ مدیریت شهری کرج برای حل مساله قدم علم کرد و برغم عدم ...
در فصل بی حسی و عادت برخی دستگاهها همچون بهزیستی که مدام از کمبود اعتبارات گلایه می کند؛ مدیریت شهری کرج برای حل مساله قدم علم کرد و برغم عدم همکاری ارگان های دخیل، عملیات اجرایی احداث «گرمخانه» را آغاز نمود؛ حرکتی که نویدبخش احداث گرمخانه های جدید در دیگر نقاط استان البرز و کلانشهر کرج خواهد بود تا دیگر زورِ ننه سرما به هیچ کارتن خوابی نچربد…


«شهرداری کرج» که می توان از او به عنوان مادر معنوی شهر یاد کرد؛ گرچه دیر هنگام اما بالاخره آغوشش را به روی کارتن خوابها گشود و برای ساماندهی آنها چاره اندیشی کرد. قطعا این تدبیراندیشی از چشم مردم و کارشناسان دور نخواهد ماند و موجب تلطیف دیدگاهها نسبت به این مجموعه خواهد شد.


شهردار کلانشهر کرج در همین زمینه اظهار داشت: احداث گرمخانه جزو وظایف ذاتی و مسلم مدیریت شهری کرج است و از معاونت خدمات شهری می خواهم به اقداماتش در احداث سرپناهی برای آسیب دیدگان اجتماعی و کارتن خواب ها سرعت بخشد.


“علی ترکاشوند” کرد: انجام برخی امور بر اساس قوانین موجود جزو وظایف ذاتی شهرداریها محسوب می شود که احداث گرمخانه و سرویس های بهداشتی در سطح شهر از جمله آن است و از اینکه در گذشته اقدامی درباره احداث گرمخانه صورت نگرفته است، متاسفم و آن را اقدامی لازم می دانم. معاونت خدمات شهری برنامه ای برای احداث نخستین گرمخانه شهر در دستور کار دارد که جزئیات را معاون مربوطه توضیح می دهد.


با اشاره شهردار کرج، سراغ معاون خدمات شهری شهرداری کرج رفتیم.


حسن مدیر روستا با اشاره به تاکید شهردار کرج مبنی بر تسریع در بهره برداری از نخستین گرمخانه شهر گفت: احداث گرمخانه در دستور کار مدیریت شهری است و برای ساختِ آن ۵۰۰ میلیون تومان در ردیف های اعتباری بودجه در نظر گرفته شده است که ۳۰۰ میلیون آن در مرحله آگهی مناقصه است و با تعیین پیمانکار، مراحل ساخت سوله در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع در شیخ آباد آغاز می شود.


“حسن مدیر روستا” درباره زمانِ بهره برداری از گرمخانه در کلانشهر کرج بیان داشت: ان شاء ا… تا پایان سال آتی این مهم محقق می شود و شاهد ساماندهی کارتن خوابها و آسیب دیدگان اجتماعی در این سرپناه گرم و امن برای آنان خواهیم بود.


درباره گرمخانه

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری