جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲
بخشی از تونل خط ۵ قطار شهری کرج همزمان با تقاطع مهرویلا انجام می شود
علی اصغر همتی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری با اعلام این خبر، گفت: تقاطع مهرویلا که احداث آن هم اکنون مورد توجه شهرداری کرج قرار گرفته است، مسیر ...
علی اصغر همتی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری با اعلام این خبر، گفت: تقاطع مهرویلا که احداث آن هم اکنون مورد توجه شهرداری کرج قرار گرفته است، مسیر تقاطع میدان امام خمینی(ره) تا پایان اتوبان را شامل می شود.


همتی اظهار داشت: طبق طرحی که شرکت سازیان، به عنوان مشاور معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج ارائه داده است، احداث همزمان ادامه مسیر خط ۵ قطار شهری کرج با روند تاسیس تقاطع فوق بررسی شد و مورد موافقت شهردار قرار گرفت.


وی افزود: در این طرح جابجایی مسافران محدوده شمال کرج (رجایی شهر) به سمت ایستگاه محمدشهر مد نظر قرار گرفته که این مسیر در ادامه احداث خط ۵ قطار شهری است.


همتی با بیان اینکه از مسیر اتوبان تا ایستگاه محمدشهر فاصله ای نزدیک به ۷۰۰ متر است، اضافه کرد: همچنین بین میدان امام خمینی (ره) تا سه راه رجایی شهر نیز مسافتی معادل تقریبی ۸۰۰ متر می باشد.


این مسئول اظهار داشت: با توجه به ازدحام شدید مسافران در ایستگاه گلشهر و ایستگاه کرج که هم اکنون مسافران آن را بسیاری از ساکنان محدوده رجایی شهر و شمال شهر تشکیل می دهند، انتقال مسافران به ایستگاه محمدشهر مد نظر مشاور طرح قرار گرفته و پیشنهاد احداث همزمان ادامه تونل خط ۵ قطار شهری با این طرح را ارائه داده است.


مدیرعامل سازمان قطارشهری کرج خاطرنشان کرد: این در حالی است که ایستگاه محمدشهر در حال حاضر بیشترین سرویس را به شهرهای اقماری جنوب شهرستان ارائه می دهد و جمعیت کرج از این امکان کمتر بهره برداری می کنند.


همتی از موافقت شهردار با اجرای این طرح نیز خبر داد و بیان داشت: شهردار کرج با احداث طرح و تامین اعتبار آن توسط مشارکت بخش خصوصی، موافقت کرده است.


وی همچنین از تلاش معاون عمرانی استاندار البرز و رئیس هیئت مدیره قطار شهری کرج برای جذب سرمایه گذار و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای طرح فوق خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری