جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲
سیاست‌ها و برنامه‌های شهرداری مشهد همسو با کاهش آلودگی هوای مشهد است

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: سیاست‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های شهرداری همسو با کاهش آلودگی هوای مشهد است.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از صبح توس، خلیل الله کاظمی با اشاره به طرح جامع آلودگی هوای شهر مشهد بیان کرد: در مطالعات انجام شده طرح جامع آلودگی هوای شهر مشهد در کنار دیگر سازمان‌ها برای شهرداری مشهد نیز وظایف و تکالیف قانونی مشخص شده است.

 

وی افزود: یکی از وظایفی که در این زمینه برای شهرداری تعریف شده توسعه فضای سبز است که می‌تواند در کاهش آلاینده‌های هوا نقش موثری را ایفا کند.

 

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در حوزه حمل و نقل نیز استفاده از سوخت کم گوگرد در اتوبو‌س‌های شهری، توسعه حمل و نقل ریلی و معاینه فنی خودروها به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

 

کاظمی بیان کرد: در این راستا شهرداری مشهد نیز سیاست‌ها و برنامه‌های خود را بر مبنای این وظایف طرح‌ریزی و همسو با کاهش آلودگی هوای شهر است.

 

وی با اشاره به اضافه شدن حوزه محیط زیست شهری به خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: با اضافه شدن این بخش به شهرداری مشهد اقدامات مدیریت شهری نیز برای کاهش آلودگی‌های مختلف زیست محیطی شهری آغاز شده که از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهر اشاره کرد.

 

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: در این مرکز آلاینده‌های مختلف زیست محیطی شهری از جمله آلودگی هوا، خاک، آب و… پایش و بر مبنای آن در حوزه اطلاع‌رسانی به شهروندان، پیشگیری از گسترش آن و مطالعات اجرایی این حوزه اقدام می‌شود.

 

کاظمی گفت: با راه‌اندازی این مرکز در کنار اینکه می‌توان از توسعه و گسترش آلودگی‌های زیست محیطی جلوگیری کرد، سبب می‌شود تمام فعالیت‌های شهرداری مشهد در این حوزه در یک مرکز مدیریت شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری