جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲
شهرداری اردبیل در قبال حق و حقوق گارگران حجمی پاسخگو نیست

شهردار اردبیل گفت: کارگران حجمی به طور مستقیم با شهرداری هیچ گونه ارتباط اداری، حقوقی و قراردادی نداشته و بر اساس سیاست گذاری های انجام گرفته بخش خصوصی عهده دار تنظیف و رفت و روب شهری و جوابگوی کارگران است.

Print Friendly, PDF & Email

صدیف بدری ظهر امروز در نشست با کارگران حجمی منطقه ۳ شهرداری اردبیل اظهار کرد: پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزار تومان از مهر سال ۹۱ تا مهر سال ۹۲ در طول سال قرارداد کاری به حساب هر یک از کارگران حجمی در مناسبت های مختلف از جمله عید نوروز و عید قربان از جمله این اقدامات بوده که در سال ۹۰ شاهد آن نبودیم و تلاش داریم این روند را در سال آینده نیز حفظ کنیم.

شهردار اردبیل ارتباط مستقیم کاری کارگران حجمی با پیمانکار ذیصلاح خدمات شهری را خاطرنشان کرد و افزود: کارگران حجمی به طور مستقیم با شهرداری هیچ گونه ارتباط اداری، حقوقی و قراردادی نداشته و بر اساس سیاست گذاری های انجام گرفته از سال ها پیش در مراکز استان ها و شهرداری کلانشهرها فعالیت های خدمات شهری براین اساس انجام می گیرد و در واقع بخش خصوصی عهده دار تنظیف و رفت و روب شهری و جوابگوی کارگران  است.

وی با اشاره به لزوم نظارت شهرداری بر کار پیمانکاران خدمات شهری، اظهار کرد: عدم وجود ارتباط مستقیم بین کارگران حجمی و شهرداری به این معنی نیست که اگر احیاناً مشکلاتی در امر حق و حقوق کارگران در ارتباط با پیمانکار پیش آمد، شهرداری نتواند نظارتی داشته باشد.

بدری تصریح کرد: در بحث قراردادی طولانی بودن زمان قرارداد ضمن تأمین امنیت شغلی کارگران حجمی هم به نفع پیمانکار و شهر و هم به نفع خود کارگران خواهد بود، بنابراین قرارداد ما با پیمانکاران خدمات شهری مناطق بر اساس تصمیم شورای اسلامی شهر ۲ ساله بوده و کارگران عزیز در مدت ۲ سال دغدغه ای مبنی بر تغییر قرارداد با پیمانکار ندارند و در کارهای آینده نیز به طور قطع اولویت کار به جز موارد استثنایی با کارگران با سابقه است.

شهردار اردبیل ضرورت صدور فیش حقوقی به صورت ماهانه برای کارگران حجمی بر اساس قرارداد با پیمانکاران را خاطرنشان کرد و گفت: در بحث اضافه کاری نیز بر اساس محاسبات انجام گرفته هر کارگر حجمی به طور میانگین می تواند ۶۰ الی ۷۰ ساعت اضافه کاری داشته باشد.

وی از پیش بینی تسهیلات و ارائه تخفیف در عوارض نوسازی و دریافت پروانه برای کارگران حجمی در سال آینده خبر داد و متذکر شد: زمینه استفاده از امکانات فرهنگسراهای شهرداری و به ویژه سالن ورزشی شهرداری برای آن دسته از کارگران حجمی که علاقه مند به فعالیت های ورزشی و فرهنگی هستند، فراهم است.

شهردار اردبیل تسهیلات در نظر گرفته شده در رابطه با امکان ادامه تحصیل در مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری اردبیل را از دیگر برنامه های مهم شهرداری در ارتباط با کارگران حجمی بیان کرد و افزود: هر آنچه در راستای تأمین امور رفاهی کارگران حجمی از توان ما بر بیاید، مضایقه نمی کنیم.

بدری دقت بیشتر کارگران در امور تنظیف معابر و نگهداری از تأسیسات و امکانات مربوط به خدمات شهری در سطح شهر و رعایت بیشتر موارد ایمنی همچون پوشیدن لباس های مخصوص مجهز به شب نما را خواستار شد و گفت: در برخی موارد شاهد آسیب دیدگی برخی از امکانات خدمات شهری همچون مخازن جمع آوری زباله هستیم که با کمی دقت بیشتر می توان از این آسیب ها جلوگیری کرد.

وی زحمات کارگران را در نزد مردم و مسئولان ارزشمند و مهم توصیف کرد و افزود: اهمیت و اجر کار کارگران خدمات شهری از اهمیت کار همه ما بیشتر است و مردم نیز بر اهمیت کار شما واقف هستند و روزی شما در نزد خداوند متعال حلال ترین روزی ها است./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری