جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲
تدابیر ویژه‌ شهرداری تهران برای بهره‌مندی کودکان معلول، کار و خیابان از نمایشگاه اسباب‌بازی
معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران از آغاز به کار پنجمين نمايشگاه اسباب‌بازي تهران همزمان با شانزدهم دي ماه در بوستان گفتگو خبرداد.سيدمحمدهادي ايازي با اعلام اين مطلب گفت: پنجمين ...

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از آغاز به کار پنجمین نمایشگاه اسباب‌بازی تهران همزمان با شانزدهم دی ماه در بوستان گفتگو خبرداد.سیدمحمدهادی ایازی با اعلام این مطلب گفت: پنجمین نمایشگاه اسباب‌بازی از ۱۶ تا ۲۰ دی ماه برای دو میلیون کودک تهرانی و خانواده‌هایشان برگزار می‌شود.

ایازی افزود: شورای سیاست گذاری نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی‌های کودک و نوجوان در این دوره با همکاری شورای اجرایی شهر دوستدار کودک تدابیر ویژه‌ای برای بهره‌مندی کودکان معلول و استثنایی و نیز کودکان کار و خیابان در نظر گرفته است .معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه بازی و سرگرمی نقش موثری در شناسایی خلاقیت کودکان دارد و راهی برای شناسایی نیازهای کودکان در برقراری ارتباطی موثر با شهر و خانواده است، افزود: در این نمایشگاه اسباب‌بازی‌های موثر در رشد جسمی و ذهنی کودکان معرفی می‌شوند و علاوه بر معرفی و ارایه آخرین دستاوردهای تولیدکنندگان داخلی‌، برنامه‌های ویژه‌ای برای ارتباط با کودکان نیز برگزار می‌شود.

ایازی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران به دنبال اجرای فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی برای کودکان در راستای نحوه صحیح آموزش‌ها و رفتار شهروندی است‌، تصریح کرد‌: این اهداف در پنجمین نمایشگاه اسباب‌بازی آموزش‌های شهروندی در قالب بازی‌های کودکانه تعریف شده است.

وی با اعلام اینکه شهرداری برای دستیابی به اهداف‌، از همکاری مدیران ۳۷۴ محله شهر تهران و سمن‌های فعال در زمینه کودک بهره برده است‌، اظهار کرد :‌کمیته‌های تخصصی همچون آموزش‌های شهروندی‌، سرگرمی و تفریحات تشکیل شده است تا طی برگزاری نمایشگاه امکان برپایی نشست‌های تخصصی در زمینه کودک و آموزش‌های دینی‌، کودک و مشارکت‌های تصمیم ساز، کودک و مدیریت شهری و نیز کودک و سلامت فراهم باشد .

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران امسال در نمایشگاه اسباب‌بازی با همکاری سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران موضوع کودکان کار و خیابان و نیز پدیده‌هایی همچون کودک آزاری و کودکان فرار به طور ویژه در نشست‌های تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری