جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۲
تامین اعتبارات مورد نیاز جهت آغاز عملیات اجرایی طرحهای توسعه پسماند شهر کرج
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، روز گذشته معاون فنی عمرانی و امور توسعه شهری وزارت کشور و هیئت همراه از مجتمع پردازش و دفن سازمان مدیریت پسماند ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، روز گذشته معاون فنی عمرانی و امور توسعه شهری وزارت کشور و هیئت همراه از مجتمع پردازش و دفن سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج بازدید کرد.


در این بازدید که نوذر پور رئیس سازمان شهرداریها، سریزدی معاون فنی و عمرانی استانداری البرز  و قهرمانی ناظر شورای اسلامی شهر کرج در سازمان مدیریت پسماند، غلامرضایی رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر کرج و هیئت همراه و خبرنگاران حضور داشتند ، فعالیتهای این سازمان در عرصه مدیریت پسماند مورد ارزیابی قرار گرفت .


خندان دل در این بازدید از تامین اعتبار و تخصیص بودجه های استانی و کشوری در راستای اجرای طرحهای فنی و زیست محیطی این سازمان سخن گفت و در گفتگو با شبکه خبر سراسری از اتخاذ تصمیمات جدی در راستای احداث  نیروگاه زباله سوز در آینده نزدیک در استان البرز خبر داد.


 وی نیز از اجرای طرح استحصال گاز مرکز دفن و احداث نیروگاه ۲ مگا واتی در این زمینه سخن گفت و افزود با توجه به  افزایش رو به رشد صنایع تبدیل کشو و نیاز به تامین مواد اولیه بازیافتی این نوع صنایع در استان، احداث ۲ خط ۲۵۰ تنی کمپوست و افزایش ظرفیت پردازش پسماند از ۵۰۰ تن به ۱۰۰۰ تن  در روز  را از اهم نیازهای استان برشمرد و افزود تامین اعتبارات و تسهیلات در این خصوص در حوزه تصمیمات جدی وزارت کشور و استانداری قرار گرفته و اعتباری بالغ بر یکصد و پنجاه  میلیارد تومان  جهت تکمیل و بهره بردار ی از این طرح ها مورد نیاز است که پیگیریهای مستمر انجام خواهد شد .


این مسئول وی در پایان از مراحل تولید کود کمپوست و گرانوله و خطوط مرتبط بازدید نموده و عنوان کرد: با حمایت از تولید کود کمپوست حاصل از پسماندهای آلی علاوه بر کاهش خطرات زیست محیطی حاصل از دفن پسماند این نوع کود به لحاظ ارگانیک بودن به تهیه محصولات سالمتر کشاورزی کمک نموده و مجموعه وزارت کشور به دنبال توسعه این شیوه در سراسر کشور می باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری