جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲
سد معبر تخطی از قانون و اجحاف حقوق شهروندان است
میثم حسینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج گفت: پديده سد معبر و دستفروشي به عنوان معضلي در خيابان‌هاي منطقه 5، مشكلات زيادي براي شهروندان ايجاد کرده ...
میثم حسینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج گفت: پدیده سد معبر و دستفروشی به عنوان معضلی در خیابان‌های منطقه ۵، مشکلات زیادی برای شهروندان ایجاد کرده که مقابله با این موضوع از لحاظ قانونی با توجه به نوع فعالیت علاوه بر شهرداری بر عهده چند دستگاه اجرایی دیگر نیز است.


حسینی خاطرنشان کرد: نیروهای خدمات شهری منطقه ۵ شهرداری کرج به طور ویژه با این پدیده در حوزه اختیارات خود برخورد می کنند.


وی برخورد ریشه‌ای با پدیده دستفروشی را منطقی‌ترین شیوه در این ارتباط برشمرد و گفت: باید بعد از ریشه‌یابی این پدیده، از سوی دستگاه‌های ذیربط در این بخش اقدامات اساسی انجام شود.


حسینی عنوان کرد: ساماندهی و تأمین شغل دستفروشان از وظایف شهرداری نیست اما اقدام به ساماندهی موقت دستفروشان به منظور جلوگیری از تبدیل شدن به معضل بزرگتر در دستور کار قرار گرفت.


وی کم عرض بودن خیابان‌ها، ساختار قدیمی شهر، گستردگی نیروی کار فاقد تخصص، جاذبیت فعالیت‌های غیرتولیدی و بالا بودن نرخ بیکاری را از عوامل ریشه‌ای رونق دستفروشی در کرج ذکر کرد.


حسینی خاطرنشان کرد: سدمعبر از جمله مسائلی است که همه شهروندان کم و بیش نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند اما باید به دنبال راهی منطقی برای سامان دادن چشم‌انداز خیابان‌های شهر باشیم که این امر نیازمند عزم جدی و مشارکت همگانی است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری