جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲
پیش‌بینی جذب ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه در بودجه ۹۲ شهرداری مشهد

نایب رئیس شورای شهر مشهد گفت: در بودجه سال ۹۲ شهرداری مشهد مبلغی حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای جذب سرمایه از سوی سرمایه‌گذاران برای شهر مشهد پیش‌بینی شده است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، محسن انتظاری هروی اظهار داشت: در بودجه سال ۹۲ شهرداری مشهد مبلغی حدود ۶ هزار میلیارد تومان به‌منظور جذب سرمایه از سوی سرمایه‌گذاران برای شهر مشهد پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: این سرمایه را می‌توان در مقوله‌هایی همچون زیارت، سکونت، تجارت، حمل و نقل، گردشگری و توسعه همه‌جانبه شهر هزینه کرد و این موارد معیارهایی است که برای معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: در پروژه‌هایی شهرداری مشهد به سبب همکاری و همراهی سرمایه‌گذاران اقدام به ارائه پروانه و زمین رایگان می‌کند تا ضمن شراکت منبع درآمدی برای شهرداری شود.

انتظاری هروی یادآور شد: در بخش سرمایه‌گذاری، افرادی از مشهد، ایران و جهان وجود دارند که خود به خود متوجه وجود چنین بسترهایی برای سرمایه‌گذاری می‌شوند که همواره معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از آن‌ها استقبال و استفاده بهینه کرده است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور اداری شورای شهر مشهد ادامه داد: معاونت اقتصادی شهرداری مشهد بسته‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاران را با ذکر اولویت به شورا ارائه می‌کند تا شورا به بررسی و نظارت بر انجام آنها بپردازد.

وی گفت: با جذب سرمایه‌گذار در مشهد، وضعیت اقتصادی این شهر به طور ویژه در مسیر رشد و توسعه قرار می‌گیرد و همواره شورای شهر نیز از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و افراد حقیقی در مشهد استقبال می‌کند.

انتظاری اضافه کرد: پروسه تعریف شده شورای شهر مشهد برای معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری برای پنج سال است و بعد از این مدت قطعا مردم مشهد شاهد اتفاقات مثبت در امر زیرساختی و روساختی این شهر می‌شوند و نیز این سرمایه‌ها نقش بسیار مهمی در بحث بودجه شهر دارد.

وی خاطرنشان کرد: هر دو سال یکبار این معاونت اقدام به برگزاری همایش ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مشهد کرده و سرمایه‌گذاران را فراخوان کرده تا در ‌‌نهایت به جذب سرمایه و اعتلای شهر مشهد بینجامد.

وی افزود: به معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌کنم این همایش را در ابتدای سال ۹۳ برگزار کنند تا گام‌های مثبتی برای شهر مشهد هرچه زود‌تر برداشته شود.

وی ادامه داد: در چشم‌انداز ۱۴۰۴ شهر مشهد مواجه است با ۴۰ میلیون زائر در سال پس می‌توان پیش‌بینی کرد که مشهد نیازمند چه میزان زیرساخت و امکانات است و این می‌طلبد با جذب بیشتر سرمایه‌گذاران اقدام به رفع خلأهای موجود کنیم.

انتظاری اذعان داشت: باید سازوکاری راه‌اندازی شود تا تمامی دستگاه‌های مسئول در این زمینه گرد هم آیند و بحث زائر و گردشگر را به صورت یکپارچه در مشهد پشتیبانی کنند تا به رونق اقتصادی این شهر منجر شود.

انتظاری در پایان گفت: شورا و شهرداری مشهد برای این موضوع باید برای سنین مختلف برنامه‌ای جامع طراحی کند و رسانه‌ها با پرداختن به این امر و حساس‌سازی دستگاه‌های مسئول اقدام به ایجاد فضای رشدگونه شهر مشهد کنند

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری