جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲
بودجه شهرداری‌ها در سال ۹۳ افزایش نمی‌یابد

از ابتدای امسال تاکنون در بخش حمل و نقل عمومی، یارانه بلیت اتوبوس و محیط زیست به طور نسبی ۳۰ درصد بودجه محقق شده است / برای تأمین درآمدهای پایدار شهرداری‌ها لایحه‌ای در دست تهیه داریم.

Print Friendly, PDF & Email

ایلنا: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور، گفت: در سال آینده بودجه شهرداری‌ها تغییری نمی‌کند.

“هوشنگ خندان دل” در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به اینکه تاکنون چند درصد از بودجه شهرداری‌ها در سال جاری محقق شده است، اظهار کرد: بودجه شهرداری‌ها از محل اخذ عوارض محلی تأمین می‌شود و در موارد خاص از محل بودجه عمومی به آن‌ها کمک می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از این بودجه از محل ارزش افزوده تأمین می‌شود، تصریح کرد: به صورت اتوماتیک براساس پیش بینی قانون، پس از دریافت مالیات‌ها از مصرف کننده توسط سازمان امور مالیاتی، بودجه در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد. از ابتدای امسال تاکنون در بخش حمل و نقل عمومی، یارانه بلیت اتوبوس و محیط زیست به طور نسبی ۳۰ درصد بودجه محقق شده است.

معاون عمرانی وزیر کشور درباره چرایی عدم تحقق مناسب بودجه شهرداری‌ها در سال جاری، تصریح کرد: این مساله به دلیل عدم تحقق بودجه کل کشور است. اما پیش بینی می‌کنیم با توجه به اینکه دولت برای تأمین ردیف بودجه با موارد خاص تأکید دارد، ۵۰ درصد از بودجه محقق شود.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها درباره بودجه سال آینده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز گفت: با وجود اینکه بودجه تملک دارایی و سرمایی دولت در سال آینده ۳۰ و چند درصد کاهش یافته است اما ردیف بودجه‌های مربوط به شهرداری‌ها تغییر نکرده است.

خندان دل در پاسخ به این پرسش که فکر نمی‌کنید با این روند تخصیص بودجه تراکم فروشی در شهر‌ها افزایش یابد، افزود: تخلف برای تأمین مالی تحت هیچ شرایطی قابل قبول نست دولت بودجه عمومی در چارچوب مقررات اولویت بندی می‌کند اگر چه ما برای تأمین درآمدهای پایدار لایحه‌ای در دست تهیه داریم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری