جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲
جایگاه حقوقی شهرداری قم باید در مجموعه اداری استان ارتقا یابد

شهردار قم با بیان اینکه عملکرد مثبت شهرداری اعتماد خوبی از جانب مردم ایجاد کرده است بر ارتقای جایگاه حقوقی شهرداری قم در مجموعه اداری استان تأکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

محمد دلبری امروز شنبه در دیدار با حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر قم برگزار شد، ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش به عنوان استاندار جدید قم گفت: خوشبختانه عملکرد مثبت شهرداری، اعتماد خوبی را از جانب مردم ایجاد کرده است که در حقیقت این اعتماد به نظام است.

وی در این دیدار گزارشی از کارهای انجام شده در مدیریت شهری قم ارائه کرد و برنامه‌های کاری خود را برای استاندار قم تشریح کرد.

شهردار قم با اشاره به اینکه شهرداری قم توان انجام مدیریت امور شهری را دارد، افزود: شهرداری توان این را دارد تا به کمک دولت بشتابد و دغدغه ها را کم کند و طرحهای عمرانی را به خوبی اجرا و تکمیل نماید.

وی افزود: مردم شهرداری را از دولت جدا نمی‌دانند، خوشبختانه عملکرد مثبت شهرداری اعتماد خوبی را از جانب مردم ایجاد کرده است که در حقیقت این اعتماد به نظام است.

دلبری با بیان اینکه شهرداری به دلیل ارائه خدمات مختلف در نوک پیکان خدمت رسانی قرار دارد؛ خاطرنشان کرد: می‌بایست جایگاه حقوقی شهرداری در مجموعه اداری استان ارتقاء یابد تا در مسیر خدمت رسانی خللی وارد نشود.

ساختمان جدید شهرداری قم برای آیندگان ماندگار است

رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این دیدار  با اشاره به اجرای عملیات احداث ساختمان جدید شهرداری اظهار کرد: ساختمان جدید شهرداری بر اساس قراردادی که در زمان شورای دوم با شرکت مشاوره منعقد شده بود طراحی شده است.

حجت‌الاسلام محمد آتش‌زر خاطرنشان کرد: ساختمان جدید شهرداری تنها ساختمانی است که در قم گروه مشاور قوی طراحی آن را به عهده گرفته و اکنون در حال آماده‌سازی است تا بهره‌برداری کامل از آن صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم عنوان داشت:‌ مردم در روستاها خانه‌های کاهگلی دارند ولی مساجد آنها با کاشیکاری مرغوب، معماری و بنای مناسب احداث می‌شود زیرا مسجد محل رجوع عموم مردم است.

وی یادآور شد: ساختمان شهرداری تقریبا چنین حکمی دارد و باید ساختمان آن از نظر طراحی و معماری درونی و بیرونی شایسته آن شهر باشد و با لحاظ آیتم‌ها و مولفه‌های معماری و شهرسازی اسلامی ایرانی احداث شود.

آتش‌زر عنوان داشت: اگر سنگ یا دکوراسیون مناسبی در داخل این ساختمان استفاده می‌شود به نظر من اسراف نیست بلکه این ساختمانی است که برای شهردار و ما نیست بلکه برای آیندگان است و باید این ساختمان به عنوان ساختمان مناسب و سمبل شهر قم برای آیندگان بماند.

وی ادامه داد: ساختمان جدید شهرداری با این رویکرد در حال احداث است تا ساختمانی ماندگار برای آیندگان باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: در کنار ساختمان جدید شهرداری در حال احداث ساختمانی برای شورای شهر هستیم تا مردم به راحتی بتوانند با این شورا ارتباط داشته باشند.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا بهترین ساختمان به عنوان سمبل شهر ساختمان شهرداری است گفت: ساختمان جدید شهرداری باید به وسائل ارتباط جمعی مجهز شود و دسترسی مردم به آن آسان باشد.

آتش‌زر یادآور شد: پارکینگ مناسب از دیگر مواردی است که باید در ساختمان جدید شهرداری در نظر گرفته شود تا مردم به راحتی بتوانند وسائل نقلیه خود را پارک کنند و رضایت آنها جلب شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری