جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۲
اعمال۱۵ درصد تخفیف عوارض شهرداری در اردبیل

عضو شواری شهر اردبیل گفت: در تعرفه سال ۹۳ برای افراد خوش حق و حساب که عوارض و هزینه های پروانه را به موقع پرداخت کنند ۱۵ درصد تخفیف ارائه می شود تا آنها بتوانند از این امتیاز بهره مند شوند.

Print Friendly, PDF & Email

حسین افسانه  اظهار کرد: شورای شهر، چند روزی است که بررسی تعرفه شهرداری را در سال ۹۳ آغاز کرده است که ما در این تعرفه از شهرداری خواسته ایم تا با اولویت مناطق حساس شهر بازگشایی معابر را در دستور کار قرار دهد تا به تدریج خود اهالی به شکل داوطلبانه و یا براساس مشوق هایی که برای نوسازی واحدها داده می شود بتوانند بازگشایی این معابر را انجام دهند. حسین افسانه

وی افزود: برای نخستین بار با همکاری و پیشنهاد شورای چهارم شهرداری در تعرفه خود  برای عقب نشینی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده ۵۰ درصد فضای آزاد رایگان در نظر گرفته تا این امر به عنوان منبع تشویق صاحبان املاک قدیمی باشد که با رغبت بتوانند به این کار دست بزنند.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی و توسعه شهری شواری شهر اردبیل تصریح کرد: بعد از بحث و بررسی به این نتیجه رسیدیم که شهرداری قادر به پرداخت غرامت برای تعریض در معابر، کوچه ها و محله های فرسوده شهری نیست و با توجه به اینکه بازگشایی معابر جزو وظایف شهرداری است که باید به عنوان پروژه در نظر گرفته شده و برای آن هزینه شود ما تصمیم گرفتیم در این زمینه مجوزی را به شهرداری بدهیم تا با اعمال مشوق های مختلف هم به نوسازی بافت فرسوده کمک کند و هم در بازگشایی معابر همتی واقعی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تا کنون شهرداری در بازگشایی معابری همچون میراشرف، سیدآباد راه کلخوران، اسماعیل بیگلو، ۱۶ متری آرازعلی و کلخوران در گذشته اقدامات خوب و مناسبی انجام داده، گفت: امکان بازگشایی معبر پیرزرگر و محله اسلامی وجود دارد و باید با در نظر گرفتن مشوق هایی و تعیین اولویت در مناطق مختلف نسبت به تعریض و بازگشایی اقدامات لازم انجام شود.

افسانه بیان کرد: هرچند بازگشایی ها و عقب نشینی ها برای تعریض معابر بسیار کند انجام می شود و در بارش برف به دلیل کم عرض بودن معابر امکان تنظیف وجود ندارد ما تلاشمان را انجام دادیم تا با اولویت هسته مرکزی شهر و ایجاد برخی از امتیازات حتی در معابر زیر ۱۲ متر مردم را تشویق کنیم تا به بازگشایی معابر رضایت دهند و حق و حقوق مالکان و ورثه را نیز پرداخت کنند.

رئیس کمسیون عمران شورای شهر اردبیل  تشریح کرد: همان گونه  که در معابر زیر ۱۲ متر ارائه پروانه رایگان است و امکان برخورداری از برخی امتیازات وجود دارد امیدواریم در این زمینه با کمک شورای شهر و شهرداری به تدریج بتوانیم مشکلات موجود را برطرف کنیم.

عضو شورای شهر دور چهارم اردبیل گفت: ما در کلانشهرها شاهد آن هستیم که عمده منبع درآمد شهرداری ها فروش تراکم است که این خود در حقیقت فروختن ریه شهری است که به امر سلامت فضای شهری و برخی مشکلات و گرفتاری های روزمره دامن می زند که ضروری است شهرداری دست از تراکم فروشی برداشته و به ساخت و سازهای تجمیعی با پارکینگ مشترک در کوچه ها و هسته مرکزی شهر به ویژه محلات قدیمی برنامه ریزی درست داشته باشد.

افسانه اظهار کرد: در تعرفه سال ۹۳ برای افراد خوش حق و حساب که عوارض و هزینه های پروانه را به موقع پرداخت کنند ۱۵ درصد تخفیف ارائه می شود تا آنها بتوانند از این امتیاز بهره مند شوند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری