جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۲
شهرداری‌های شهرستان دیر از پریشان از کمبود اعتبار

مشکلات مالی و کمبود اعتبار را می‌توان به عنوان مهمترین مشکل شهرداری‌های شهرستان دیر و تخصیص اعتبارات مناسب به شهرداری‌ها را به عنوان مهمترین خواسته شهرداران دانست که شهرداری‌ها انتظار دارند که استانداری اعتبارات لازم را به آنها اختصاص دهد و استاندار بوشهر نیز عقیده دارد که شهرداری‌ها نباید متکی به اعتبارات دولتی باشند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار مهر، شهرداری‌ها نهادی عمومی هستند که باید برای پرداخت هزینه‌های جاری خود درآمدزایی داشته باشند و کمک‌های دولت نیز به این نهادها بسیار ناچیز است.

شهرداری‌ها به عنوان نهادی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند، باید پاسخگوی بسیاری از نیازهای مردم باشند و برای رفع مشکلات شهروندان فعالیت کنند.

توسعه عمران شهری و رفع مشکلات شهروندان نیازمند داشتن اعتبارات مناسب است که با توجه به میزان پائین درآمدهای شهرداری‌های و کمبود اعتبارات تخصیص یافته با آنها، برای بسیاری از فعالیت‌های خود دچار مشکل هستند و نیازمند حمایت بیشتر دولت هستند.

شهرداری‌های شهرستان دیر نیز با مشکلات بسیاری روبرو هستند و امیدوارند که با عنایت ویژه مسئولان شاهد تخصیص اعتبارات مناسب باشند و شهرداران بندر دیر عصر چهارشنبه در نشست با استاندار بوشهر گفتند که توجه و کمک‌های دولت می‌تواند بخشی از مشکلات مالی آنان را مرتفع کند.

تخصیص ۳۲ درصد اعتبارات مصوب توسعه شهری/ اعتباری برای خرید ماشین الات نداریم

فرماندار شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بیمارستان دیر با تلاش‌های زیاد ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تامین اعتبار سال آینده با تحویل موقت به بهره‌برداری می رسد.

علی بحرانی افزود: امسال در کمیته برنامه ریزی قریب به ۱۸۰میلیاردریال برای پروژه های عمرانی شهرستان دیر اختصاص داشته که تاکنون۳۲ درصدآن تخصیص گرفته است.

وی گفت: بلوار ورودی شهردیر به طرف بردستان زیبنده شهر نیست و با هزینه زیادی که برای این پروژه شده اکنون روشنایی آن خاموش است و باید هرچه زودتر مشکل آن حل شود.

فرماندار دیر ادامه داد: با توجه به این که شهرداری های بردستان و دوراهک تازه تاسیس هستند وهیچ اعتباری نیز برای خرید ماشین آلات ندارند، دستگاه های اجرایی باید ماشین آلات موردنیاز پروژه های عمرانی را به صورت نوبتی در اختیار شهرداری قراردهند.

لزوم اجرایی‌کردن اتوبان ساحلی دیر به سمت بوشهر و تکمیل جاده وفاق

شهردار بندر دیر با اشاره به برخی از مشکلات این شهر و بیان نیزاهای شهرداری بندر دیر، گفت: اعتبارات عمران شهری بندر دیر در مقایسه با سایر شهرها بسیار ناچیز است.

علی منصوری افزود: دولت می تواند با اجرایی کردن اتوبان ساحلی دیر به سمت بوشهر و جاده وفاق بین شهرستان های دیر وکنگان عمران وآبادانی شهرها را تضمین کند.

وی گفت: اکنون بندردیر دارای ساحلی بسیار زیباست ونیاز است برای توجه بیشتربه این بندر صیادی اعتبارات بیشتری لحاظ شود.

 شهرداری دوراهک با نبود ماشین آلات روبرو است

شهردار دوراهک گفت: شهر دوراهک تازه تاسیس و نوپا است و اعتبارات عمران شهری این شهر بسیار اندک است و تنها می توان با این اعتبارات دو پروژه راتعریف کرد.

هوشنگ احمدی افزود: اکنون برای اجرای کارهای عمران شهری، شهرداری با نبود ماشین آلات روبروست.

اکنون ۹۸درصد کوچه‌ها و ۸۲ درصد خیابان‌های بردستان خاکی هستند

شهردار بردستان نیز گفت: شهر تازه تاسیس بردستان دارای آثارباستانی و تاریخی و مذهبی است و زیرساخت این شهر از زمان راه اندازی شهرداری بارشد خوبی روبرو بوده است.

ارسلان حصیری افزود: اگر چه شهرداری با اعتبارات عمران شهری توانسته کارهای خوبی به انجام برساند اما محرومیت در این شهر هنوز زیاد است.

وی خاکی بودن کوچه‌ها و خیابان‌های این شهر را مطرح کرد و گفت: اکنون ۹۸درصد کوچه‌ها و۸۲ درصد خیابان‌های این شهر خاکی و شلی هستند که نیاز به اعتبار ویژه ای دارد.

وی اضافه کرد: بلوار ورودی این شهر قدمت زیادی دارد و کامیون های حمل بارشرکت متانول نیز برخرابی آن افزوده است.

حصیری گفت: روشنایی بلوار شهر خاموش است و با پیگیری‌ها و مکاتبات زیاد متاسفانه اداره راه و شهرسازی توجه‌ای به این کار ندارد واین امر موجب خطراتی برای اهالی خواهدبود.

تکمیل و راه اندازی بیمارستان دیر آرزوی دیرینه مردم است

امام جمعه دیر نیز خواستار تلاش همه مسئولان برای توسعه شهرستان دیر و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم شد و گفت: مسئولان برای رفع مشکلات مردم تلاش زیادی کنند.

حجت الاسلام سید علی حسینی افزود: در دین مبین اسلام شادکردن مردم در راستای خدمت رسانی بهتر مورد تاکید قرار گرفته است.

وی گفت: یکی از آرزوهای دیرینه مردم شهرستان دیر تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان در دست ساخت است که امیدواریم هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.

شهرداری‌ها متکی به بودجه دولتی نباشند/پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان دیر

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم حمایت از شهرداری‌ها گفت: شهرداری‌ها نهادهای عمومی هستند و باید تلاش کنند برای عمران شهری درآمدزایی داشته باشند و متکی به بودجه دولتی نباشند.

مصطفی سالاری آینده شهرستان دیر را مطلوب دانست و گفت: شهرستان دیر با وجود دریا و ساحل زیبا قابلیت توسعه زیادی دارد که نیاز به راهکارهایی اساسی است.

وی در ارتباط با توقف بزرگراه ساحلی دیر به سمت بوشهر یادآور شد: بزرگراه دیر به بوشهر اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل این بزرگراه در دستور کار است.

وی افزود: بیمارستان دیر نیز پیشرفت ۶۰ درصدی دارد و باید آن را حمایت کنیم تا مردم بتوانند از این پروژه مهم بهره مند شوند و بزرگراه وفاق بین شهرستان های دیر وکنگان نیز در دستور قراردارد.

استاندار بوشهر در سفر خود به شهرستان دیر از پروژه‌های بیمارستان دیر، بزرگراه ساحلی و کمربندی کنگان بازدید کرد و از نزدیک با چگونگی روند اجرایی این پروژه ها آشنا شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری