جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۲
کشته‌های ترافیکی پایتخت هر سال ۱۰ درصد کاهش می‌یابد

برای نخستین بار طی سال‌های اخیر در سال گذشته تعداد کشته‌های تهران سه رقمی شده و به زیر یک هزار نفر کاهش پیدا کرد و به همین نسبت تعداد کودکانی که در تصادفات کشته می‌شوند نیز کاهش یافت.

Print Friendly, PDF & Email

ایلنا: معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: افزایش آموزش‌های ترافیکی طی چند سال گذشته در پایتخت باعث کاهش حوادث ترافیکی شده، به نحوی که هر سال، کشته‌های ناشی از تصادفات در تهران حدود ۱۰ درصد کاهش می‌‌یآبد. 

به گزارش ایلنا، “شهرام جباری‌زادگان” افزود: کمیت سوانح ترافیکی ارتباط معناداری با کیفیت آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک دارد، به این مفهوم که تعداد و شدت تصادفات در جامعه‌ای که موضوعات آموزشی در حوزه آموزش‌های شهروندی و ترافیکی آن مورد توجه قرار می‌گیرد، کاهش پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: هر پارک آموزش ترافیک که راه‌اندازی می‌شود باعث راه افتادن چرخ آموزش‌های ترافیکی در آن منطقه می‌‌شود و با افتتاح هر پارک جدید ترافیک در هر منطقه می‌توانیم امیدوار باشیم که نه تنها از آسیب‌های دانش¬آموزان آن منطقه بلکه از حوادث ترافیکی در مناطق مجاور کاسته می‌شود.

جباری‌زاگان تصریح کرد: کاهش سوانح ترافیکی در تهران محصول مشارکت پلیس راهور تهران بزرگ و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حوزه‌های مختلف است که مصداق آن را در حوزه آموزش و مجموعه اقدامات مشترکی که در زمینه ترافیک از سوی دو دستگاه اجرا می‌شود، شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: برای نخستین بار طی سال‌های اخیر در سال گذشته تعداد کشته‌های تهران سه رقمی شده و به زیر یک هزار نفر کاهش پیدا کرد و به همین نسبت تعداد کودکانی که در تصادفات کشته می‌شوند نیز کاهش یافت که این موفقیت مرهون خدمات و زحمات نیروهای خدوم پلیس راهور پایتخت و مجموعه اقدامات مدیریت شهری است.

معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: توفیقاتی که طی این چند سال در زمینه کاهش تصادفات رانندگی در پایتخت با وجود افزایش میزان جمعیت و تعداد خودروهای این کلان شهر حاصل شده، محصول آموزش گروه‌های مختلف شهروندان و آگاهی آن‌ها از موضوعات ترافیکی است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری