جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۲
واگذاری مدیریت اماکن گردشگری دریاچه زریوار به شهرداری

شهردار مریوان از واگذاری مدیریت ۱۵ کیلومتر گردشگری دریاچه زریوار به شهرداری خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

فواد کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مریوان، اظهار کرد: طی قراردادی سه ساله که مابین ادارات شهرداری مریوان و مدیرکل محیط زیست استان کردستان انعقاد شده است مدیریت ۱۵ کیلومتر گردشگری این دریاچه به عهده شهرداری مریوان گذاشته شد. واگذاری مدیریت اماکن گردشگری دریاچه زریوار به شهرداری

به گفته وی، طبق این قرارداد شهرداری مریوان می‌تواند برای ایجاد فضای بهتر و زیباتر گردشگری این مکان اقدامات لازم را با توجه به نظرات کارشناسانه شهرداری و شورای شهر انجام و به مسائل و مشکلات موجود در آن نیز رسیدگی کند.

کریمی اظهار داشت: در راستای زیباسازی محوطه این دریاچه از بدو درب ورودی آن تا محوطه پارکینگ که از نظر جذب توریست و گردشگران داخلی و خارجی مکانی بسیار مهم محسوب می‌شود، ساماندهی و با ایجاد طرحی جدید آن را برای ورود گردشگران در فصل‌های آینده آماده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه فاز ورودی زریوار در حال تغییر است، تصریح کرد: با نظرات کارشناسانه و ایجاد طرح‌های مختلف به دنبال ایجاد تفریح‌گاهی مناسب در این دریاچه هستیم و به زودی وارد مرحله اجرای این پروژه‌ها خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ دریاچه زریوار یکی از منحصر به فردترین و بزرگترین دریاچه‌های آب شیرین جهان است که در سه کیلومتری شهرستان مریوان قرار دارد.

متاسفانه به دلیل عدم مدیریت واحد تا کنون آنچنان که باید و شاید به مسایل و مشکلات این جاذبه گردشگری زیبا رسیدگی نشده تا جایی که این دریاچه در حال حاضر در معرض خطر نابودی قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری