جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۲
شهرداری بشرویه همچنان در بلاتکلیفی /تاخیر در تایید شهردار بشرویه تا کی ؟

با توجه به اجرایی شدن قانون شوراها و تشکیل نهاد شورای شهر و معرفی شخصی واجد شرایط توسط این نهاد مردمی به عنوان شهردار تاخیر در تایید شهرداران چه دلایلی دارد؟

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از پیام بشرویه  بخش پیگیری مردمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی این نظام ،شهروندان ایرانی با برخورداری از حق انتخاب کردن و یا انتخاب شدن در مدیریت و اداره امور شهر ها به حقوق سیاسی خود می رسند .

 در دهه های اخیر و با تحقق اجرایی شدن قانون شوراها ، زمینه برخورداری از این حقوق سیاسی فراهم شد. از طرفی با طرح این سئوال که کدام مدیریت واحد شهری پاسخگوی مطالبات حقوق شهروندی است ،این حق را برای مردم ایجاد می کند تا بدانند برای برخورداری از مزایای خدمات شهری باید به چه سازمانی و نهادی مراجعه کنند ؟ آیا برخی از سازمانهایی که از اعتبارات دولتی استفاده می کنند ولی از ظرفیت های بوجود آمده شهری بهره مند می شوند ،به مدیریت شهری هم کمک می کنند ؟ شهروندان را تنها متوجه نهاد شهرداری می کند .

 حال سئوال اینجاست ، با توجه به اجرایی شدن قانون شوراها و تشکیل نهاد شورای شهر و معرفی شخصی واجد شرایط توسط این نهاد مردمی به عنوان شهردار تاخیر در تایید شهرداران چه دلایلی دارد؟ آیا زمان محدود است یا نامحدود ؟

سایت خبری شهرداریها

به همین بهانه خبرنگاراجتماعی پیام بشرویه گفتگوی اختصاصی انجام داده با آقای علی قلیان اول رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه و علت تاخیردر تایید شهردار بشرویه را جویا شده که نامبرده اعلام کرد: پس از تشکیل شورای اسلامی شهر بشرویه و برگزاری انتخابات هیئت رئیسه و فراهم آوردن مقدمات برای فعالیت , اعضای شورا با اتفاق نظر و پس از مطالعات کار شناسی شده در تاریخ ۹۲٫۷٫۱۱ فردی مجرب و با تجربه رابرای تصدی شهرداری به استان معرفی کرده که علی رغم پیگیریهای روزانه رئیس و اعضای شورا با بخش های مختلف استانداری خراسان جنوبی تا کنون هیچ پاسخ روشنی برای تایید یا عدم تایید نهایی به این شورا نداده و به همین دلیل در طول این مدت خسارات جبران ناپذیری در تصمیم سازی های مدیریت کلان شهری بشرویه وارد شده است .

 وی اظهار داشت: هم اکنون شهرداری بشرویه به صورت سرپرستی توسط یکی از کارکنان شهرداری  اداره می شود که صرفا بایستی برنامه های روز مره شهرداری را پیگیری کند ، در حالیکه شهردار انتخاب شده توسط شورای اسلامی شهر و تایید استانداری می تواند بدنبال برنامه ریزی های کلان و اجرایی شدن مصوبات شورا در سطح شهرستان و استان باشد ، که متاسفانه به دلیل تاخیر در تایید و پاسخ روشن و شفاف متولیان مربوطه در استانداری ، شهرداری و شورای اسلامی شهر بشرویه را با مشکلات زیادی روبرو ساخته ، که انتظار می رود اقدام سریعتری در تعیین تکلیف شهرداری و شورای شهر به عمل آید .

قابل به ذکر است : اگر چه تائید صلاحیت نیرویی که از استان دیگری می خواهد در بشرویه خدمت کند زمان بر است ولیکن آنچه که مردم و شهرونداندان شهر بشرویه هم انتظار دارند تصریح در پاسخ به استعلام های مراجع مربوطه ای است که استانداری خراسان جنوبی از انان درخواست کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری