جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۲
ضرورت حمایت دولت از شهرداری‌های کم درآمد

عضو شورای شهر اسفراین گفت: هزینه های نظام مهندسی زیاد است و دولت نسبت به درآمدهای شهرداری کم توجهی می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

طلعت رگبار در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اسفراین اظهار کرد: پول و درآمد به صورت نامتعارف به شهرداری وارد می شود و دولت برای زمین های قولنامه دار هم فاکتور قرار داده که این تصمیم گیری ها به نفع شهرداری های کم درآمد نیست. طلعت رگبار

وی تصریح کرد: از طریق صدور پروانه برای زمین های قولنامه ای، زیبایی شهر، استحکام بنا و درآمد برای شهرداری حاصل می شود اما با عدم حمایت دولت در این بخش و با توجه به هزینه های نظام مهندسی، درآمدهای شهرداری کاهش یافته است.

رگبار افزود: با وجود کم کردن حق شهرداری از محل تملک ها، حق شهرداری کاهش یافته و این نهاد در خدمات رسانی خود با مشکل مواجه می شود.

عضو شورای شهر اسفراین تصریح کرد: با پرداخت وام های مسکن به منظور ساخت و ساز و حمایت از مردم، روند خوبی در منظر شهری و ساخت وسازهای اصولی به وجود می آمد که با تغییر دولت در چندماه گذشته در این زمینه حمایتی نمی شود.

رگبار بیان کرد: باید برای مقابله با بلایای طبیعی و ترویج روند ساخت و ساز معماری اسلامی از شهرداری حمایت شود تا این نهاد به عنوان پشتوانه مردم نقش خود را به درستی ایفا کند.

وی افزود: ساختمان های شهرستان اسفراین با توجه به موقعیت جغرافیا، نیازمند استحکام بنا است تا دربروز بلایای طبیعی نظیر زلزله خسارت های جبران ناپذیری وارد نشود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری