جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۲
سازمان های وابسته به شهرداری اهواز باید درآمدزا باشند

عضو شورای شهر اهواز گفت: سازمان های وابسته به شهرداری اهواز باید به گونه ای عمل کنند که برای این نهاد درآمدزا باشند.

Print Friendly, PDF & Email

 

اسکندر زنگنه ˈ عصردوشنبه در نطق پیش از دستور بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز در محل این شورا د به تازه ترین دیدار برخی از اعضاء این شورا از کلان شهر مشهد اشاره کرد و گفت: در شهرداری مشهد ۱۶ سازمان درآمدزا وجود دارد اما در اهواز سازمان های وابسته به شهرداری هزینه بر هستند.

وی گفت: این در حالیست که فضای سبز اهواز دو تا سه برابر مشهد است.

زنگنه در خصوص فعالیت های شورای شهر اهواز افزود: ۱۱۸ روز از آغاز کار این شورا در اهواز می گذرد و نیاز است اعضای شورای اسلامی شهر اهواز مروری بر عملکرد روزهای گذشته این شورا داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: هم اکنون۸۰ درصد اقتصاد ایران دولتی است و در سال های گذشته دولت براساس سند چشم انداز ۲۰ ساله بخشی از وظایف خود را برای بخش خصوصی واگذار کرده لذا نگاه شهرداری و شورا باید به این سیاست های عمومی دولت باشد.

زنگنه افزود :شهرداری نهادی است که تمام امکانات و درآمد آن وابسته به وضعیت مالی شهروندان است و اگر شهروندان متمول باشند این به سود شهرداری است.

*۳۰۰ درخواست اشتغال از سوی جوانان اهوازی به اعضاء شورای شهر

ˈناجی سواریˈ دیگر عضو شورای شهر اهواز بابیان اینکه یکی از مهم ترین درخواست های مردم و جوانان از اعضاء شورای شهر اشتغال است گفت: تاکنون درخواست ۳۰۰ نفر شامل ۳۰ کار شناس ارشد، ۱۲۰ کار شناس، ۴۰ کاردان و ۵۴ دیپلمه برای اشتغال ثبت شده است.

وی افزود: یکی از مهم ترین وعده هایی که اعضا در جریان تبلیغات انتخاباتی خود به مردم می دادند ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است که تاکنون در این زمینه هیچ اقدامی از طرف شورا صورت نگرفته و یک نفر هم برای اشتغال معرفی نشده است.

سواری با بیان اینکه به تازگی بدون معرفی شورا افرادی جذب شهرداری شده اند گفت: نظارت بر این موارد باید توسط شهردار انجام شود و با توجه به اینکه عاقبت تمامی امور به شورای شهر باز می گردد بهتر است شورا و شهرداری به وظایف خود بهتر عمل کنند.

وی افزود: بدون تردید بهترین مشاوران برای شهردار، اعضای شورای شهر هستند و شهردار نباید افراد خارج از شهرداری را بر شورا مقدم کند.

نایب رییس شورای شهر اهواز با بیان اینکه شورای شهر اهواز ۲۱ نفر است اظهار داشت: شهردار برای رسیدن به اهداف سازنده خود باید به همه اعضای شورا توجه داشته باشد و تنها اعضایی خاص را مد نظر قرار ندهد.

***نخبگان و افراد شایسته جایگزین مدیران شهرداری اهواز شوند

ˈآذر زمان پورˈ دیگر عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به اینکه شهردار اهواز این حق را دارد که در ساختار مدیریتی شهرداری تغییر ایجاد کند گفت: مردم شهر اهواز نباید تاوان آزمون و خطاهای مسوولان را پس دهند.

وی افزود: در قانون آمده که تنها شورای شهر می تواند بر برنامه های شهرداری نظارت داشته باشد اما افرادی هستند که می خواهند برخی از نزدیکان خود را به شهرداری تحمیل کنند.

زمان پور گفت: شورای اسلامی شهر اهواز با جدیت کار خود را ادامه می دهد اما برخی افراد که مدعی هستند در انحلال شورای سوم شهر اهواز نقش داشتند نمی گذارند اعضای شورا به وظایف خود عمل کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری