جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
بودجه ‌شهرداری‌ها‌ کرمان ۴۴۰ میلیارد تومان است

شهردار کرمان گفت: بودجه کل ‌شهرداری استان کرمان در سال جاری ۴۴۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با وضعیت کشوری منطقی نیست

Print Friendly, PDF & Email

ابوالقاسم سیف‌الهی پیش از ظهر امروز در همایش شهرداران استان کرمان با محوریت طرح‌های اقتصادی، منابع انسانی و خدمات شهری اظهار داشت: بیش از ۶۵ درصد جمعیت کشور ما شهرنشین هستند که شهرداری‌ها باید به آنها خدمات ارائه دهند. بودجه ‌شهرداری‌ها‌ کرمان 440 میلیارد تومان است

وی مهم‌ترین وظیفه یک شهرداری را کسب درآمد عنوان کرد و ابراز داشت: مهمتر از آن اجرای پروژه‌ها و هزینه کرد اعتبارات است.

سیف‌الهی افزود: شهرداری‌ها از دستگاه‌های خدمات شهری و دستگاه‌های اجتماعی تجهیز می‌شوند، وظایف زیادی به عهده شهرداری‌ها است، اما قوانین ناکارآمد شهرداری‌ها را مجبور می‌کند که تصمیم‌های جدید و مختلف را اتخاذ کنند.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت درآمدی و راهکارهای کسب درآمد گفت: بودجه کل ۷۱ شهرداری استان کرمان در سال جاری ۴۴۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با وضعیت کشوری منطقی نیست.

سیف‌الهی بودجه شهرداری‌های کل کشور را ۴۵ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و ابراز داشت: پایه اقتصادی استان کرمان کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری است که با توجه به ضعیف بودن آنها درآمد پایداری عاید‌ نمی‌شود.

وی خاطر نشان کرد: مدیریت شهرها بر اساس عوارض محلی دیگر ممکن نیست و باید مدیریت مالی جدید برآورد شود تا پاسخگوی نیازهای شهرها باشیم.

سیف‌الهی گفت: نیازها با منابع درآمدی ما قابل قیاس نیست و درآمدهای شهرداری ۱۰ درصد از نیازهای واقعی شهر را تامین می‌کند که باید در بودجه‌های سالانه تکرار شود.

وی گفت: زمانی منابع محدود باشد، شهرسازی و مطالعات شهری، توزیع اداری و مالی و کارآمدی نیروها، خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی، ایمنی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

شهردار کرمان ابراز داشت: استفاده از تجارب سایر شهرداری‌ها، استخراج سیستم‌های علمی و تخصصی در زمینه‌های اقتصادی و مالی موجب خروج از انزوای مالی شهردار‌ی‌ها از حالت سنتی می‌شود.

وی افزود: شهرداری‌ها دستگاه‌های پولدار بی‌پول هستند، املاک زیادی در اختیار دارند، اما نمی‌توانند از منابع خود به درستی استفاده کنند.

سیف‌الهی، مهم‌ترین انتظار سرمایه‌گذار را تسهیل کار و پیش‌بینی سود واقعی و معقول دانست و عنوان کرد: استانداردسازی و شفاف‌سازی شیوه‌ها‌ و روش‌های سرمایه‌گذاری در استان برای اطمینان از امنیت سرمایه‌گذاری نیز باید صورت گیرد.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد که حمایت همه جانبه سه قوه در استان و سایر دستگاه‌های نظارتی برای سرمایه‌گذاری انجام شود./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری