جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
بررسی لایحه اجازه خرید شرکت های سودآور شهرداری تهران
بررسی لایحه اجازه خرید شرکت های سودآور شهرداری و تأسیس شرکت پشتیبانی مادر quotation mark هلدینگ quotation mark توسط سازمان بازنشستگی شهرداری تهران که یک فوریت آن در اواخر اردیبهشت ...

بررسی لایحه اجازه خرید شرکت های سودآور شهرداری و تأسیس شرکت پشتیبانی مادر quotation mark هلدینگ quotation mark توسط سازمان بازنشستگی شهرداری تهران که یک فوریت آن در اواخر اردیبهشت امسال به تصویب رسیده بود، در دستور کار جلسه امروز شورا بود.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با اشاره به مصوبه سال ۸۷ شورا مبنی بر quotation mark ساماندهی سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران quotation mark گفت: بسیاری از شرکت ها و سازمان های شهرداری تهران که در آن زمان تحت عنوان حیات خلوت های شهرداری نامیده می شد، منحل و یا ادغام شدند.
علیرضا دبیر افزود: بر اساس بندی در این مصوبه، سازمان های شهرداری نمی توانند شرکت جدید ایجاد کنند، به همین دلیل، سازمانهای شهرداری از آن تاریخ برای تاسیس شرکت منع شدند.
وی گفت: سازمان بازنشستگی در دفاع از ارائه این لایحه در کمیسیون بودجه تاکید داشت که برای ورود به کارهای سرمایه گذاری در حسابرسی ها به مشکل خورده است.
دبیر افزود: این درحالی است که هم اساسنامه سازمان و هم در برنامه دوم ۵ ساله شهرداری تهران، این اجازه را به سازمان بازنشستگی خواهد داد که برود و برای ارتقاء ذینفع هایش در فعالیت های اقتصادی و سودآور سرمایه گذاری کند و مشکل حسابرسی هم با یک استعلام از شورا رفع خواهد شد.
در ادامه جلسه فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورا نیز گفت: سازمان های بازنشستگی که به مباحث اقتصادی و سرمایه گذاری های سودآور ورود پیدا کرده اند، بسیار موفق بودند اما آثار مشهودی از سرمایه گذاری هایشان برای ارتقاء سطح درآمدی و معیشتی بازنشستگان تحت پوششان مشاهده نشده است، چنانچه سازمان بازنشستگی شهرداری برای گسترش خدماتش به بازنشستگان شهرداری برنامه ای دارد، ورود به کار اقتصادی بسیار هم خوب است.
اسماعیل دوستی نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز در حمایت از ورود سازمان بازنشستگی به سرمایه گذاری سودآور و کسب درآمد گفت: اگر این سازمان می خواهد برای ارتقاء معیشت بازنشستگان شهرداری برود و سرمایه گذاری کند نباید دست و پایش را بست.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری