جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
باید به دنبال درآمدهای پایدار برای شهرداری زنجان باشیم

شهردار زنجان با اشاره به اینکه درآمد شهرداری نباید فقط از جرائم و ساخت و ساز باشد، گفت: باید به دنبال درآمدهای پایدار برای شهرداری زنجان باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

محسن امین در نخستین جلسه تنظیم بودجه سال ۹۳ شهرداری زنجان اظهار داشت: اداره درآمد شهرداری باید به دنبال درآمدهای پایدار بوده و حقوق حقه شهرداری را از سازمان‌های دیگر پیگیر باشد. 

شهردار زنجان تنظیم بودجه را بسیار حساس عنوان کرد و گفت: در تنظیم بودجه برخی عوامل از جمله میزان تورم و افزایش حقوق کارکنان مشخص نیست که باید تلاش شود با پیش بینی مناسب بودجه سال آینده را نزدیک به واقعیت تنظیم کرد.

امین با بیان اینکه در حوزه‌ عمرانی باید تلاش شود کار‌ها بر اساس برنامه محور و بودجه محور پیش برود، تصریح کرد: پل حضرت سید‌الشهدا(ع) باید امسال تعیین تکلیف شده و در بودجه سال ۹۳ نباید برای آن بودجه‌ای در نظر گرفته شود.

امین از ایجاد یک معاونت جدید در شهرداری زنجان خبر داد و گفت: در حوزه حمل و نقل و ترافیک معاونت جدیدی به نام معاونت حمل و نقل و ترافیک و بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر ایجاد شده است.

وی به ساماندهی حاشیه زنجانرود اشاره کرد و گفت: برای ساماندهی زنجانرود باید بودجه مناسبی در نظر گرفته شود چرا که این محل ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارد.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه سازمان پارک‌ها و فضای سبز می‌تواند با ایجاد فضای سبز در حاشیه این رودخانه به ایجاد محل گردشگری کمک کند، افزود: پروژه‌های پارک بزرگ بانوان یکی دیگر از پروژه‌هایی است که باید در بودجه سال آینده در نظر گرفته شود و سازمان پارک‌ها و فضای سبز در ساماندهی فضای داخلی این پارک کمک کند.

امین توجه به ایجاد تقاطع‌های زیرگذر و روگذر در بودجه سال آینده را خواستار شد و گفت: در برخی از محل‌ها هزینه زیرگذر پیاده رو بسیار پایین‌تر و با صرفه از پل‌های عابر پیاده است.

امین با بیان اینکه محور داودقلی و دلجویی باید با مشارکت بخش خصوصی فعال شده و اطراف آن ساماندهی شود، تصریح کرد: اطراف محل‌های گردشگری مثل رختشویخانه و موزه‌های زنجان باید ساماندهی شوند.

وی با اشاره به ضرورت توجه به زینبیه غربی و تملکات آن گفت: بازگشایی این مسیر در سال آینده یکی از برنامه‌های شهرداری زنجان است.

شهردار زنجان با بیان اینکه برخی ادارات و سازمان‌های شهرداری ساختمان مناسبی ندارند که باید از اعتبارات خودشان بهسازی شوند، افزود: ساختمان‌های مناطق یک و دو و بهسازی ساختمان منطقه سه در بودجه سال آینده باید مد نظر باشد.

وی به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: پیش بینی بودجه حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی باید برنامه محور باشد.

امین با اشاره به اینکه حوزه فرهنگی باید بر اساس مناسبت‌های سال نیز برنامه ریزی داشته باشد و برنامه‌های متنوع و بدون تکرار برگزار کند، تصریح کرد: در کارها باید برنامه محور باشیم و هزینه‌های شهرداری در هر جایی که هزینه می‌شود باید به نام شهرداری زنجان هزینه شوند.

بازدید معاون امور عمرانی استاندار زنجان از پروژه‌های شهرداری زنجان

معاون امور عمرانی استاندار زنجان به همراه شهردار زنجان از پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرداری بازدید کردند.

در این بازدید آخرین وضعیت تملک‌های شهرداری در طرح بزرگ سبزه میدان بررسی و مقرر شد تا طرح‌های پیشنهادی با حداقل هزینه مورد بررسی قرار گیرند.

همچنین در بازدید از پل حضرت سیدالشهدا(ع) مقرر شد تا راستگرد جنوبی برای عبور و مرور آماده سازی شده و در آینده نزدیک نیز باند شمالی بازگشایی شوند.

در بازدید معاون استاندار و شهردار زنجان از پارک بانوان، نقشه‌های مربوط به فازهای بعدی این پارک مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای تسریع در روند اجرای فازهای بعدی اتخاذ شد.

معاون عمرانی استاندار و شهردار زنجان از محور داودقلی و دلجویی نیز بازدید کرده و تکمیل این طرح نیز مورد تاکید قرار گرفت./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری