جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲
تشریح اولویت برنامه‌ها‌ی فرهنگی شهرداری تهران در سال۹۳
مديرکل فرهنگي شهرداري تهران با بيان اينکه همه فعاليت‌ها‌ي معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران بر مبناي حرکت تهران به سمت شهر انسان محور شکل گرفته، گفت: تدوين بودجه فرهنگي ...

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه همه فعالیت‌ها‌ی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بر مبنای حرکت تهران به سمت شهر انسان محور شکل گرفته، گفت: تدوین بودجه فرهنگی پایتخت با تاکید بر حمایت از هنرهای آئینی صورت گرفته است عبادالله رمضانی با بیان اینکه این معاونت در راستای ارتقای سطح زندگی شهروندان تلاش می‌کند، اظهار کرد: همه حوزه‌ها‌ی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی از جمله مجموعه جشنواره‌ها‌یی که در محلات شکل می‌گیرد‌، همه با نگاه انسان محور انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در همه حوزه‌ها‌ی فرهنگی اجتماعی حرف نخست را فعالیت انسان‌ها‌ می‌زند، اضافه کرد: قرار است در تمامی حوزه‌ها‌ اعم از حوزه عمران، خدمات شهری و‌… نیز شهرداری انسان محور عمل کرده و جایگاه و کرامت انسانی را اولویت قرار دهد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: شهر باید گهواره‌ای برای خدمت به همه گروه‌ها‌ی شهروندی به خصوص معلولان باشد زیرا تهران پذیرای همه شهروندان است.

رمضانی همچنین به بودجه سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: آنچه مشخص است این است که در بودجه سال آینده تلاش شده به مساله انسان محور بودن فعالیت‌ها‌ی شهرداری توجه ویژه شده و بر این مبنا بودجه شکل بگیرد.

عبادالله رمضانی ادامه داد: البته در تهیه و تدوین بودجه۹۳ اجرای فعالیت‌ها‌ی فرهنگی پایتخت در سال آتی با تاکید بر حمایت از هنرهای آئینی است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران افزود: کارشناسان این اداره کل تهیه و تدوین بودجه فرهنگی سال آینده را با عنایت به رویکردهای شهرداری تهران در مباحث فرهنگی و هنری در دستور کار دارند.

رمضانی با تاکید بر اینکه شهردار تهران برای دوره جدید فعالیت‌ها‌ی خود چشم انداز توسعه فرهنگی و اجتماعی را مد نظر قرار داده است، اظهار کرد: براین اساس نیازهای پایتخت در این زمینه احصاء و راهکارهای رفع آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس حمایت از هنرهای آئینی، توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌ها‌ی منطقه‌ای و محلی، شبکه‌سازی کتابخانه‌ها‌، حمایت از انتشار و تولید کتاب، برگزاری جشنواره‌ها‌ی فرهنگی و هنری در تدوین بودجه سال ۹۳ جایگاه و اهمیت ویژه‌ای دارد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: همچنین بخش قابل توجهی از فعالیت‌ها‌ی فرهنگی سال آینده به توسعه کانون‌ها‌ی محلی خانه‌ها‌ی فرهنگ و هنر، قرآن و عترت و کتاب اختصاص می‌یابد. رمضانی افزود: گسترش تعامل و همکاری با نهادهای فعال در این حوزه، انجمن‌ها‌ی ادبی و دیگر سازمان‌ها‌ی مردم نهاد نیز به طور جد طی سال ۹۳ دنبال می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری