جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۲
سیستم اتوماسیون شهرداری کرج سال آینده بهره برداری می شود
"مظاهر سعیدی" در گفتگوی تلفنی با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با تصریح بر اینکه « امروزه بیشتر ادارات و سازمان‌های دولتی كشور به‌ دلیل بروكراسی اداری و فقدان ...
“مظاهر سعیدی” در گفتگوی تلفنی با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با تصریح بر اینکه « امروزه بیشتر ادارات و سازمان‌های دولتی کشور به‌ دلیل بروکراسی اداری و فقدان نظارت کافی بر روند انجام مراحل اداری با انبوهی از نارضایتی های مراجعان روبرو هستند » سودمندی اتوماسیون اداری در ابعاد اقتصادی و مدیریتی را بسیار حایز خواند و گفت: امکان تبادل سریع مکاتبات، سادگی روند پیگیری مکاتبات، جلوگیری از ثبت‌های چندباره، جلوگیری از تکثیر بی‌مورد مکاتبات، امکان طبقه‌بندی مکاتبات در رده‌های گوناگون و جست‌وجوی سریع آنها، امکان بررسی عملکرد کارمندان و بخش‌های گوناگون سازمان و امکان سازماندهی درست دستگاه‌ها با توجه به اطلاعات دقیق جریان مکاتبات و فعالیت‌ها، دلایلی هستند که از همین دیدگاه سرچشمه می‌گیرد.


وی، دسترسی کُند به مکتوبات و زمان بر بودن فرایندهای اداری، عدم اطلاع از سوابق و چرخه نامه در سازمان و نداشتن ابزاری مناسب برای پیگیری نامه های مدت دار، عدم دسترسی به گزارشات و اطلاعات جامع از نامه ها و مراودات سازمان، اجرا نشدن سلسله مراتب اداری و به طور کلی سیاست های اداری، عدم دسترسی و امکان رسیدگی به اطلاعات و کارها از خارج سازمان، عدم امکان پیگیری یک نامه و چرخه طی شده آن درهر لحظه، نبود نظارت بر نظام اداری، گردش نامه و عملکرد افراد و… را از مشکلات نظام اداری غیر مکانیزه خواند و بیان داشت: سیستم مکانیزه راهکار مناسبی جهت نظام بخشیدن و اعمال سیاست های سازمان می باشد. با پیاده سازی این سیستم می توان در زمان، دسترسی، کنترل و نظارت برمکاتبات اداری و مدیریت کارها و جلسات، تحول بسیار مفیدی ایجاد نمود.


بکارگیری چنین سیستمی علاوه بر غلبه بر مشکلات سیستم های غیر مکانیزه، باعث بهره وری بیشتر نیروی انسانی، استفاده بهینه از امکانات، تعاملات بیشتر، گردش کار سریعتر و شفاف تر و ساماندهی مکاتبات و مراودات اداری می شود.


این مقام مسئول، با اشاره به نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری اجرای طرح جامع اتوماسیون اداری بیان داشت: ایجاد شبکه های ارتباطی داخلی در مناطق و همچنین ارتباط مناطق با یکدیگر یکی از نیازهای اصلی اجرای طرح مذکور است که بخش های فناوری وIT به جدیت در حال انجامش هستند و پس از ۸، ۹ سال معطلی، ان شاء ا… سال آینده امکان استفاده از آن مهیا می شود.


سعیدی گفت: همچنین از یک هفته گذشته، قرارداد ایجاد شبکه فیبر نوری در کرج منعقد و ابلاغ شده است که علاوه بر کمک به اجرای اتوماسیون اداری، در مباحث حمل و نقل و ترافیک شهری نیز تاثیر بسزایی دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری