جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۲
۶ چاه جذبی در منطقه ۹ با هدف جمع آوری آبهای سطحی حفر شد
 سعیدی کیا ضمن اعلام این خبر به پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، گفت: با حفر چاه های جذبی در نقاط آبگیر منطقه، آب های سطحی هدایت و ساماندهی شدند. وی با ...
 سعیدی کیا ضمن اعلام این خبر به پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، گفت: با حفر چاه های جذبی در نقاط آبگیر منطقه، آب های سطحی هدایت و ساماندهی شدند.


وی با اشاره موقعیت جغرافیایی منطقه ۹ و استقرار آن در نقطه مرکزی شهر کرج و استان البرز، اظهارداشت: با توجه به این امر سطح منطقه از حجم بارندگی قابل توجهی برخوردار است.


سعیدی کیا، ضرورت اجرای طرح هایی با محوریت جلوگیری از سرازیر شدن آبهای سطحی در معابر را یادآور شد و گفت: بر این اساس توجه به مسائل زیست محیطی و اجرای طرح های توسعه و ساماندهی شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی دراولویت برنامه های اجرایی شهرداری منطقه ۹  قراردارد.


وی افزود: به این منظور علاوه براحداث شبکه جمع آوری آب های سطحی، حفر چاه جذبی در نقاط آبگیر و معابری که امکان انتقال آب از طریق شبکه و جدول وجود ندارد، از سوی شهرداری منطقه انجام شد.


تکمیل و به روز رسانی شبکه جمع آوری آبهای سطحی


مدیر منطقه ۹ شهرداری کرج در ادامه با تاکید بر لزوم به روز رسانی شبکه جمع آوری آبهای سطحی، اظهارداشت: به منظور تکمیل و به روز رسانی شبکه جمع آوری آب های سطحی عملیات احداث جداول و همچنین حفر چاه های جذبی به تعداد ۶ چشمه چاه جذبی در سطح  منطقه اجرا شد.


سعیدی کیا، حفر یک چشمه چاه جذبی در خیابان بلال ۸ و  حفر دو چشمه چاه جذبی در خیابان ابن سینا را از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه ذکر کرد.


وی عنوان کرد: یک چشمه  چاه جذبی در خیابان اعتصامی،حفر یک چشمه چاه جذبی در بلوار نبوت روبروی خیابان ترمینال و یک چشمه چاه جذبی در خیابان شهید بهشتی روبروی برج شاهین بع داز زیر گذر طالقانی نیز با هدف ساماندهی شبکه جمع آوری آب های سطحی، حفر شده است.


سعیدی کیا ادامه داد: در این راستا تعداد دو چشمه نیز در زیر گذر کشاورزی در حال اجرا می باشد.


وی افزود: به لحاظ وجود پل های متعدد سواره رو و همچنین ویژگی کوهپایه ای و شیب در برخی از معابر دفع و جمع آوری آبهای سطحی از طریق حفر چاه جذبی در این نقاط انجام می شود

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری