جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۲
تثبیت احکام مدیران مناطق منوط به موفقیت در مباحث مالی/«مدیریت تعارفی» موجب روی زمین ماندن کارها می شود
شهردار کلانشهر کرج، از «درآمدزایی» به عنوان محرک و نبض تپنده مدیریت شهری و ضامن تحقق نیازهای شهر و شهروندان یاد و خاطر نشان کرد: شاخصه مدیران مناطق و نمای ...
شهردار کلانشهر کرج، از «درآمدزایی» به عنوان محرک و نبض تپنده مدیریت شهری و ضامن تحقق نیازهای شهر و شهروندان یاد و خاطر نشان کرد: شاخصه مدیران مناطق و نمای آنها در شهرداری مرکز در درجه نخست بحث «درآمدزایی» است و البته بنده خود را بیش از دیگران مقید به پیگیری امور می دانم و حتی در راهروهای شهرداری پاسخ مراجعانی که برای شهرمان بهره وری مالی داشته باشند را می دهم. این مهم که شهرداری یک سیستم غیر دولتی با محوریت هزینه – درآمد است، باید به یک ارزش اداری برای تمام پرسنل تبدیل شود تا ضمن صرفه جویی و پرهیز از ریخت و پاش و هزینه های غیر معمول، به سمت چابک سازی، کاهش تصدی گری، مشارکت فعال با بخش خصوصی و فعال سازی کدهای درآمدی حرکت کنند.


این مسئول شهری، با بیان اینکه «سیستم شهرداریها به عنوان یک نهاد غیر دولتی هزینه – درآمد است و چنانچه هزینه ها بر درآمدها سنگینی کند، نشان از کُندی و تعلل است» خاطر نشان کرد: از نظر بنده، هنر مدیران درآمدزایی، ایده پروری و ریسک پذیری بالا است و «هزینه تراشی» را هرگز یک ایده آل نمی دانم.


ترکاشوند گفت: معاونت مالی و اداری شهرداری کرج در بحث نظارت بر سیستم هزینه – درآمد مناطق دوازده گانه اختیار تام دارد و بایستی از تمام ظرفیتها برای ایجاد تحرک و پویایی میان مدیران به منظور درآمدزایی بیشتر بهره جست.


شهردار کرج با تاکید بر اینکه ورودی و خروجی کلیه جلساتی که برگزار می شود، بر مبنای مطالعات علمی و کارشناسی باشد، بیان داشت: از آنجا که سازمان های تابعه شهرداری کرج و همچنین حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری کرج، به لحاظ وظایف ذاتی و ساختار اداری دارای بُعد هزینه ای هستند، فلذا باید تحرک مناطق در درآمدزایی افزایش یابد تا بتوانیم پاسخگوی نیازها باشیم.


ترکاشوند خطاب به مدیران مناطق دوازده گانه شهرداری کرج گفت: در صورتی که مدیر یک منطقه خواستار ۳۵ میلیارد تومان منابع مالی برای هزینه کرد در بخش های مختلف باشد، موظف به جذب حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد است و اینکه مدیران پا را روی پدال گاز هزینه بگذارند و به فکر درآمدزایی نباشند، غیر قابل قبول است.


وی، ادامه داد: همچنین قرار نیست منابع درآمدی شهرداری کرج از کره ماه یا جایی شبیه آن بیاید، بلکه پتانسیل ها موجود است و باید برای جذب درآمدها تلاش و برنامه ریزی دقیقی داشت.


شهردار کرج در بخش پایانی سخنانش، پیش رو بودن سال جدید را مورد اشاره قرار داد و اذعان داشت: در آستانه سال جدید که مدیران به دنبال پرداخت حقوق و عیدی و پاداش کارمندان و کارگران خواهند بود، دسترسی به منابع مالی منوط به تلاش امروز آنهاست و امیدوارم با افزایش همکاریها بتوانیم به سمتی حرکت کنیم که پویایی و نشاط مضاعف بر مجموعه حاکم شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری