جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
اساس کارگروه، ریشه یابی و رصد مشکلات فرهنگی است
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فاطمه اسکندری که با خروج رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، مدیریت در دومین نشست کارگروه فرهنگی شورای اسلامی شهر با مسئولان و کارشناسان ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فاطمه اسکندری که با خروج رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، مدیریت در دومین نشست کارگروه فرهنگی شورای اسلامی شهر با مسئولان و کارشناسان فرهنگی را به عهده داشت، بیان داشت: با توجه به همجواری استان با پایتخت و قرارگیری در شاهراه ارتباطی ۱۳ استان کشور، ورود و خروج اقوام گوناگون سبب آشفتگی فرهنگی در شهر و استان شده که این امر نیازمند یکپارچه سازی و فرهنگ سازی است.


مسیر توسعه پایدار از فرهنگ می گذرد


اسکندری اختصاص پیوست های فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی به کلیه طرح ها، از جمله طرح های عمرانی را از ضرورت های اساسی شهر در این حوزه ارزیابی کرد.


وی ادامه داد: ریشه تمامی معضلات و ضعف ها در عدم فرهنگ سازی و نپرداختن به این حیطه است که باید به صورت ویژه به آن توجه شود.


این عضو شورای اسلامی شهر کرج، توسعه پایدار را نیز در گرو حل معضلات فرهنگی شهر ارزیابی کرد و یادآور شد: مسیر توسعه پایدار از مسیر فرهنگ، هموار خواهد شد.


وی در خصوص سطح اختیارات این کارگروه نیز بیان داشت: تمامی مباحث مطروحه در شورای اسلامی شهر دارای متولیان جداگانه در سطوح شهرستانی و استانی هستند، اما به دلیل احساس کمبود، شورا و شهرداری نیز با امکانات محدود حضور پیدا می کند.


چشم انداز فرهنگی شورا تدوین شود


عضو شورای اسلامی شهر کرج، از ضرورت تدوین چشم انداز فرهنگی چهار ساله در شورا یاد کرد و مهمترین اصل این اقدام را برخورداری از قابلیت اجرایی خواند.


اسکندری که یکی از مهمترین دلایل حضور خود در شورا را دغدغه های فرهنگی اش ارزیابی می کند، از جمله این حوزه ها را فرهنگ دانست و ادامه داد: شهرداری کرج بنا به درک ضرورت مشکلات در این حوزه، بخش های فرهنگی شامل معاونت فرهنگی و سازمان متولی آن را راه اندازی کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری