جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
بررسی انتخاب ” نماد کرج ” نیازمند زمان است/لزوم برنامه ریزی استراتژیک برای عبور از چالشهای انتخاب ” نماد “
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، آقاصفری در این نشست با اشاره به مبحث کلان فرهنگی عنوان کرد: برای پرداختن به موضوع انتخاب نماد فرهنگی برای کلانشهر کرج ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، آقاصفری در این نشست با اشاره به مبحث کلان فرهنگی عنوان کرد: برای پرداختن به موضوع انتخاب نماد فرهنگی برای کلانشهر کرج باید طرح های قابل توجیحی که هویت کرج را ترسیم می کند، ارائه داد.


وی افزود: بی شک تهیه و تدوین طرحی که بتوان با تکیه بر آن نماد فرهنگی شهر کرج را ارائه داد نیاز به زمان و بهره گیری از ایده های خلاق دارد.


لزوم برنامه ریزی استراتژیک برای عبور از چالشهای انتخاب ” نماد “


این نماینده آموزش و پرورش استان در بخش دیگری بر ضرورت برنامه ریزی استراتژیک به منظور عبور از چالش های انتخاب ” نماد ” برای کلانشهر کرج تاکید و عنوان کرد: برای تحقق این مهم، برنامه ریزی استراتژیک که مبنای آن نیز طراحی و تدوین  برنامه های فرهنگی است، کارساز است.  


صفری افزود: با بکارگیری این مهم چالش های فراروی این اقدام شناسایی و رفع می شوند و به طبع آن راهکارهای قابل اجرا نیز نمود بهتری پیدا می کنند.


وی تاکید کرد: در این راستا باید چالش ها بر حسب وضعیت موجود بررسی شوند تا در نتیجه آن، راهکارهای بهتر و شایسته ای انتخاب شوند و در نهایت به مرحله اجرا برسند.


شیوه و مدل کار در حوزه فرهنگی کرج به دو بخش تقسیم شود


مدیرروابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز در نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در ادامه اظهارداشت: آنچه می تواند، یاری رسان مسئولان و متولیان در زمینه تحقق این طرح مهم باشد، نحوه ،شیوه و مدل کار در حوزه فرهنگی است.


آقاصفری عنوان کرد: تقسیم کار در حوزه فرهنگی به دو بخش زودبازده و ماندگار نقش بسزایی در تحقق اهداف فرهنگی شهر دارد.


وی، ضرورت اجرای طرح های زودبازده در سطح شهر را یادآور شد و گفت: اجرای طرح های ماندگار و پایدار در حوزه فرهنگ از جمله مقوله های مهمی است که باید به آن پرداخت.


این مسئول با عنوان اینکه، حوزه فرهنگ بیکرانی از دریاست، اظهارداشت: با این تعریف می توان گفت، مولفه های استراتژی که در حوزه فرهنگ تاثیرگذار است را میتوان به عنوان شاخص ترین و بارزترین مولفه ها، عنوان و معرفی کرد.


آقاصفری افزود: از جمله شاخص ترین مولفه های فرهنگی اخلاق، عدالت، هویت ملی، دینی و انسانی، سرمایه های اجتماعی، نظم اجتماعی، وحدت و انسجام و مهترین آن خانواده می باشد.


وی اظهارامیدواری کرد: با انتخاب کمیته مرتبط و همکاری مسئولان و متولیان فرهنگی انتخاب نماد شایسته برای کرج در پروسه مطلوبی قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری