جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
لزوم ارتقاء ساختاری پارکهای کرج/پارکهای موضوعی در کرج احداث می شود
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند ظهر امروز در بازدید از سازمان پارکها و نشست مشترک با عباس زارع مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج، ...

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند ظهر امروز در بازدید از سازمان پارکها و نشست مشترک با عباس زارع مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج، اظهار داشت: طبق تجربه ثابت شده nر دنیا افرادی موفق تر هستند که با برنامه ریزی پیش می روند و تمامی امور آنها براساس برنامه های مدون و دسته بندی شده عملیاتی می شود.


این مسئول عنوان کرد: باید تمامی مناطق و سازمانهای شهرداری از جمله سازمان پارکها، برنامه های راهبردی را برای رسیدن به ایده آلها و اهداف تهیه و تدوین کنند.


ترکاشوند ادامه داد: یکی از مباحث اصلی و حیاتی در سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج، بحث تامین آب برای آبیاری فضای سبز است که بدون تحقق این مهم سبزینگی شهر غیرممکن به نظر می رسد.


شهردار کرج یادآور شد: در واقع بدون تامین منابع آبی نمی توان شاهد فضای سبز و پارک مطلوب و در نهایت آبادانی شهر بود که در این زمینه سازمان پارکها و فضای سبز تلاش های خوبی در حوزه احیای قنوات و استفاده از آب سفره های زیرزمینی در اکثر نقاط کرج، داشته که این امر یکی از اقدامات مفید این سازمان است.
وی با اشاره به اینکه تامین فضای سبز یکی از نیازهای اصلی شهر و جزو حقوق شهروندان به حساب می آید، عنوان کرد: ضروری است یکی از اولویتهای مهم سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج ساماندهی وضعیت جنگل کاری و فضای سبز به خصوص در بخش غربی شهر در محدوده آتشگاه، باشد.


این مسئول بر ارتقاء و بهبود وضعیت پارکها در کلانشهر کرج اشاره کرد و یادآور شد:  در واقع احداث پارک تنها ایجاد فضای سبز نیست بلکه باید سایر امکانات به منظور ایجاد فضای مطلوب در این اماکن نیز در کنار اقدامات عمرانی و فضای سبز لحاظ شود.


ترکاشوند اظهار داشت: به طور قطع با احداث پارکهای تلفیقی و جامع، میزان مخاطبان که شهروندان هستند، نیز افزایش می یابد و به نحو بهتری از خدمات ارائه شده بهره می برند.


شهردار کلانشهر کرج در ادامه با اشاره به عملکرد مطلوب سازمان پارکها طی سالهای گذشته اعلام کرد: تاکنون اقدامات مطلوبی در حوزه فضای سبز در کلانشهر کرج انجام شده و این نشان دهنده تلاش مدیرعامل و پرسنل سازمان پارکها در این حوزه است.


وی گفت: باید این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد تا بتوان به اهداف عالیه در حوزه فضای سبز و پارکها دست یافت.


احداث پارکهای موضوعی در کرج/ سالی ۲۰ پارک احداث شود


همچنین در این نشست مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج طی سخنانی با اشاره به عملکرد این سازمان طی سالهای اخیر اظهار داشت: طی سالهای اخیر با هدف افزایش کیفیت فضای سبز، بهبود کیفی پارکها در دستور کار این سازمان قرار گرفت تا استانداردهای کشوری در پارکهای این کلانشهر لحاظ شود.


عباس زارع با اشاره به در پیش گرفتن سیاست بهسازی تمامی پارکهای سطح شهر، افزود: در حال حاضر حدود ۱۵ درصد پارکهای شهر مستهلک هستند که از سوی این سازمان طبق برنامه ریزی تا پایان سال ۹۴ تمامی پارکهای فرسوده این کلانشهر بازسازی و بهسازی می شوند.
وی به احداث پارکهای موضوعی در این کلانشهر اشاره و عنوان کرد: همانند دیگر کلانشهرها که پارکهای موضوعی مانند باغ پرندگان، پارک دفاع مقدس، کتاب و دارند، در کلانشهر کرج نیز طبق برنامه ریزی قرار است که پارکهای موضوعی به همت این سازمان احداث شود.


این مسئول یادآور شد: کلانشهر کرج حداقل به چهار پارک بانوان نیاز دارد که یکی از آنها با عنوان باغ جهان هم اکنون آماده ارائه خدمات به شهروندان است، “باغ ریحان” به عنوان دومین پارک بانوان کرج در پارک شهید چمران در حال احداث می باشد که طبق برنامه ریزی قرار است تا پایان سال جاری عملیات اجرایی آن به اتمام برسد.


زارع اظهار داشت: باید در دو منطقه فردیس و مهرشهر نیز دو پارک بانوان دیگر تاسیس شود که این امر نیازمند همکاری مسئولان و اختصاص بودجه های مورد نیاز است.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج گفت: طبق برنامه ریزی، برای رسیدن به ایده آل ها، باید سالی ۲۰ پارک جدید در کلانشهر کرج احداث شود که امسال نیز تاکنون که ۹ ماه از سال می گذرد، ۱۴ پارک احداث شده و تا پایان سال نیز تعدادی دیگر از این اماکن تفریحی  به بهره برداری خواهد رسید.


وی به برنامه ریزی برای احداث دو مرکز بزرگ تفریحی در غرب و شرق کلانشهر کرج خبر داد و اظهار داشت:  این مهم با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق می شود که در این زمینه سازمان پارکها  از مشارکت سرمایه گذاران استقبال می کند.


لازم به ذکر است که پس از برگزاری نشست مشترک، شهردار کرج و هیئت همراه به اتفاق عباس زارع مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز از عملیات احداث پارک نور واقع در شهرک اداری و دیگر پروژه های سازمان بازدید کرد و در جریان امور قرار گرفت.


گفتنی است که سعید قدسیان رئیس اداره حراست شهرداری، علیرضا عسگری مدیر بازرسی شهرداری کرج، حسن مدیرروستا معاون خدمات شهری شهرداری، علیرضا پیغمبردوست مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج نیز در این بازدید شهردار را همراهی کردند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری