جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
مردم نباید شهرداری بجنورد را در حفاری‌ها مواخذه کنند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بجنورد با اشاره به مشکلات ترافیکی ایجاد شده در سطح مرکز استان ناشی از حفاری ها گفت: مردم نباید شهرداری را برای بروز این مشکل مواخذه کنند.

Print Friendly, PDF & Email

مهدی حمیدی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار کرد: هر از چندگاهی شاهد حفاری ها توسط شرکت های خدمات رسان در معابر سطح شهر بجنورد هستیم  و این امر موجب اختلال در رفت و آمد و بروز مشکل ترافیکی در معابر می شود که گلایه های مردمی را نیز در بر دارد.  حفاری خیابان

وی افزود: البته دستگاه های خدمات رسان برای اصلاح شبکه های فرسوده و یا توسعه شبکه های خود ناگزیر به انجام حفاری ها هستند و مهم ترین راهکار برای حل این مشکل ایجاد تونل تاسیسات در شهر است.

حمیدی اظهار کرد: ایجاد تونل تاسیسات در شهر، ما را از حفاری ها بی نیاز می کند و شرکت های خدمات رسان به راحتی و با صرف کمترین هزینه پروژه های عمرانی خود را بدون ایجاد مشکلات ترافیکی انجام می دهند.

وی با اشاره به حفاری شرکت گاز در ۳۲ شهدای بجنورد گفت: صدور مجوز این حفاری توسط شهرداری منطقه صادر شده است و این معاونت تنها به صورت شفاهی در جریان این کار قرار گرفته است.

حمیدی افزود: عدم صدور مجوز به شرکت گاز، سخت گیری در صدور مجوز حفاری ویا به تعویق انداختن زمان آن توسط شهرداری ممکن است برخی اعتراض های مردمی را به دنبال داشته باشد.

وی تصریح کرد: به تعویق انداختن اجرای پروژه های مزبور که ممکن است برگشت اعتبار را به همراه داشته باشد نیز سبب انتقاد مدیران حتی استانداری خواهد شد بنابراین گریزی از اجرای حفاری ها نیست و تا وقتی که تونل تاسیسات در استان اجرا نشود، وضعیت حفاری ها و مشکلات ترافیکی آن به قوت خود باقی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بجنورد در باره گلایه مردمی و نامناسب خواندن زمان صدور مجوزهای حفاری برای شرکت های خدمات رسان افزود: مردم و رانندگان به سبب زمان انجام سفر های مناسبتی عزاداری، گلایه دارند این در حالی است که سفر و ترافیک در شهر همواره وجود دارد و محدود به این برهه از زمان نیست علاوه بر آن به تعویق انداختن زمان اجرای این پروژه گازی، توفیری در حل مشکل ترافیکی ندارد.

حمیدی همچنین از نبود مدیریت واحد شهری انتقاد کرد و گفت: نبود مدیریت واحد شهری نیز در بروز مشکل ترافیکی شهری ناشی از حفاری ها تاثیر گذار است.

وی افزود: هم اکنون مردم شهرداری را به سبب صدور مجوز حفاری به شرکت های خدمات رسان مورد بازخواست قرار می هند اما شهرداری به تنهایی متولی حل این مشکل نیست کما اینکه شرکت های خدمات رسان برای اجرای برخی از پروژه های خود نیازی به مجوز شهرداری ندارند.

حمیدی گفت: شرکت های خدمات رسان تا یک سال گذشته برای اجرای طرح های خود از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز تائیدیه و امضا می گرفتند اما هم اکنون صدور مجوز ها با شهرداری مناطق است و دیگر نیازی به هماهنگی با این معاونت ندارد که البته این امر جای گلایه دارد.

وی توضیح داد: برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی و یا تدبیر امور ترافیکی ناشی از حفاری های شهری لازم است تا معاونت حمل و نقل و ترافیک از زمان آغاز و پایان و نیز شرایط ایمنی ترافیکی پروژه های شهری اطلاع داشته باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بجنورد گلایه کرد: این معاونت به صورت شفاهی در جریان برخی از این امور قرار می گیرد اما به طور رسمی و کتبی از ما استعلام نمی شود.

حمیدی گفت: مردم در شرایطی می توانند از شهرداری انتظار حل مشکلات ترافیکی ناشی از حفاری ها را داشته باشند که مدیریت واحد شهری اجرایی شود.

وی افزود: طرح اجرای مدیریت واحد شهری در مرحله تهیه و تدوین پیش نویس است و در صورت تصویب در مجلس، در مرحله ابتدایی قرار است در کلان شهرها و مراکز استان ها اجرایی شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری