جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
دو هزار نفر در شهرداری های استان قزوین فعالیت می کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: هم اکنون دو هزار و ۱۵۶ تن در بیست و پنج شهرداری استان مشغول به فعالیت و ارایه خدمت به شهروندان هستند.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا، ˈمنوچهر حبیبیˈ چهارشنبه شب در جمع شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان قزوین افزود: هم اکنون ۷۳ درصد جمعیت استان قزوین که نزدیک به یک میلیون نفر می شوند، ساکن شهرها هستند که این نشان از حجم بالای فعالیت شهرداری ها برای ارایه خدمات به شهروندان است.

وی اظهار کرد: بودجه شهرداری های استان برای امسال پنج هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال است که بیشترین رقم آن به ترتیب به شهرهای قزوین با سه هزار و ۶۸۰ میلیاردریال، الوند ۴۰۰ میلیارد ریال و محمدیه ۲۵۰ میلیارد ریال اختصاص دارد.

این مسوول، با اشاره به فعالیت ۲۵ شهرداری در استان قزوین، گفت: این شهرداری ها از درجه یک تا ۱۲ تقسیم شده اند که بالاترین درجه متعلق به قزوین و پایین ترین درجه مربوط به سیردان که کوچک ترین شهر استان است، می باشد.

وی، با اشاره به نظارت ۲۲۰ عضو شورا بر شهرداری های استان قزوین، اظهار کرد: ۷۶ درصد منتخبان شوراهای شهر در استان دارای تحصیلات کارشناسی و ۷۱ درصد نیز دارای کمتر از ۴۵ سال سن هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: ۹۲ درصد اعضای شوراهای اسلامی شهر استان را مردان و سایر را نیز بانوان تشکیل می دهند و ۳۷ درصد منتخبین در دوره های قبل نیز سابقه عضویت در شوراها را داشته اند.

حبیبی، به موفقیت شهرداری های استان در بخش احداث مسکن مهر، توسعه فضای سبز ، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و توجه به کیفی سازی بناها و رعایت مقررات ملی ساختمان اشاره کرد و گفت: در احداث مسکن مهر، شهرداری های محمدیه، آبیک، تاکستان و بویین زهرا بیشترین همراهی و موفقیت را داشته اند و در حوزه افزایش سرانه فضای سبز هم شهرداری های قزوین، بویین زهرا و محمدیه بیشترین توفیق را بدست آورده اند.

این مسوول یادآور شد: شهرداری های محمدیه، بیدستان و قزوین نیز در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، توجه به کیفی سازی بناها، رعایت مقررات ملی ساختمان موفق عمل کرده اند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری