جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
شهرداری همدان ۲۰ طرح بزرگ گردشگری را ارائه کند

استاندار همدان از شهردار شهر همدان خواستار ارائه ۲۰ طرح بزرگ گردشگری شد.

Print Friendly, PDF & Email

محمدناصر نیکبخت ظهر امروز در همایش شهرداران در همدان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با اقبال مردم و تأکیدات رهبر در حماسه سیاسی از دل آرای مردم متولد شد.

وی گفت: قطعاً گفتمان و فعالیت‌های این دولت بر معیشت، اقتصاد، بهبود کسب و کار مردم است که همه حول محور آسایش و آرامش مردم خواهد بود. شهرداری همدان 20 طرح بزرگ گردشگری را ارائه کند

استاندار همدان با بیان اینکه باید با کمک هم حماسه اقتصادی را محقق کنیم، گفت: شرایط تحقق این حماسه را دولت در مذاکرات جهانی و بین‌المللی خود ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: ایران در این مذاکرات حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که نشان از عظمت ایران و عقلانیت دولت است.

استاندار همدان با بیان اینکه با یاری خدا حماسه اقتصادی قابل تحقق است، ادامه داد: همه این توفیقات مدیون فداکاری و ایثارگری‌های مردم است.

وی تصریح کرد: عظمت انقلاب و توفیقات ایران اسلامی باعث شد تا ایران به عنوان یک ابرقدرت در مذاکرات شناخته شود و این قدرت را از خون شهدا، عقلانیت دولت و مدیریت رهبری داریم.

شهرداران باید سرمایه‌گذاران را جذب کنند

نیکبخت از شهرداران خواست تا سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در استان جذب کنند.

وی در کل پایه امور و زیربناهای اقتصادی و تولیدی استان را ضعیف دانست و گفت: شهردارانی که توان سرمایه‌گذاری را دارند، باید فعالیت‌های خود را در این زمینه افزایش دهند.

استاندار همدان افزود: مابقی شهرداران نیز با ایجاد واحدهای مختصر، سرمایه‌گذاران را جذب سرمایه‌گذاری کنند.

وی بیان کرد: باید صنعت و تولید را تقویت کرد و در کنار آن ساخت و ساز را افزایش داد.

نیکبخت از شهردار ملایر خواست تا از صنایع حمایت بیشتری کند و از شهردار همدان نیز خواستار ارائه ۲۰ طرح بزرگ گردشگری شد.

وی تأکید کرد: پیشرفت شهرهای استان همدان به لحاظ وجود جاذبه‌های گردشگری و دارا بودن چهارفصل در استان بسیار راحت‌تر از دیگر استان‌هاست.

استاندار همدان بحث سرمایه‌گذاری را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: دولت به خاطر محدودیت مالی و محدودیت‌های قانونی نمی‌تواند حمایت‌های سرمایه‌گذاری را داشته باشد بنابراین باید به سمت بخش خصوصی پیش رفته و سرمایه‌گذاران را جذب کنیم تا شهرداری‌ها خودکفا شوند.

*جلوی ساخت‌ و ساز غیرمجاز گرفته شود

وی گفت: باید شهرداری‌ها مناسب‌سازی معابر را در دستور کار خود داشته باشند و اعتماد متقابل بین مردم و شهرداری را ایجاد کنند.

نیکبخت عنوان داشت: هنوز مردم به شهرداری‌ها اعتماد لازم را ندارند و باید این نگاه برای تعامل بهتر مردم با شهرداری اصلاح شود.

وی شهرداری را محیط آسیب‌پذیری دانست و عنوان کرد: محیط شهرداری کار وسوسه‌برانگیزی است که برای جلوگیری از این آسیب‌ها باید سخت‌گیری‌های بی‌مورد را حذف کرده و حق و حقوق‌ را منصفانه پرداخت کرد.

استاندار همدان با بیان اینکه باید با تدبیر اعتماد مردم را جلب کرد، تأکید کرد: باید جلوی ساخت و ساز‌های غیرقانونی را گرفت.

وی با بیان اینکه شهردار باید مورد اعتماد مردم باشد، ادامه داد: مردم باید سال به سال خدمات شهرداری را از چهره شهر ببینند و باید به ارباب رجوع با احترام کار کنیم.

نیکبخت از شهرداران خواست تا با تدوین برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت کارها را به پیش برده و از اختلافات شورا و شهرداری دوری کنند.

وی مشکل ترافیک همدان را بسیار اساسی دانست و گفت: باید با استفاده از دولت الکترونیک از تبدیل ترافیک استان به یک معضل جلوگیری کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری