جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
۲۵درصد مراجعه اداری مردم همدان مربوط به شهرداری همدان است

معاون عمرانی استاندار همدان گفت:۲۵ درصد از کل مراجعات و رفت وآمد مردم همدان به ادارات مربوط به شهرداری ها است که این رقم نشانگر اهمیت شهرداری ها می باشد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا ˈخسرو سامریˈروز پنجشنبه در همایش شهرداری های استان همدان افزود: بیش از سه هزار و ۵۶۳ نفر در شهرداری های همدان فعالیت دارند و بودجه سالانه شهرداری های همدان سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که بیش از دو هزار میلیارد ریال آن نیز در بخش عمران شهری صرف می شود.

وی گفت :شهرداری های همدان به سه درجه تقسیم شده اند و۲۰ شهرداری عضو سازمان همیاری هستند که شهردار همدان نیز رییس هیات امنای این سازمان است.

وی عنوان کرد:شهرداران باید منافع مردم را در نظر بگیرند و به همین جهت در سالجاری سه نماینده همدان عضو کمیسیون تلفیق مجلس هستند که این امر می تواند برای استان برکاتی را بدنبال داشته باشد.

وی افزود:۵۹ درصد جمعیت استان ساکن شهر ها هستند که ارائه خدمات زمستانی به این افراد از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی بیان کرد:تهیه دفترچه عوارض و مباحث مربوط به عوارض سال ۹۳ از موضوع مهم در این بخش است که شهرداری ها باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: درامدزایی شهرداری ها تنها از طریق مالیات نیست و با توجه به کاهش ساخت و سازها در کشور مشکل درآمد شهرداری ها نیز افزایش یافته است که برای حل این مشکل باید دفترچه عوارض مالیاتی که مدافع منافع مردم و شهرداری ها است تدوین شود.

فرماندار همدان نیز در این همایش با تاکید بر ترویج فعالیت های معاونت های فرهنگی شهرداری ها اظهارداشت:شهرداران تنها به دنبال ایجاد ساخت و سازهای زود بازده نباشند زیرا انجام کارهای فرهنگی از جمله فعالیت های دیر بازده است که نیازمند توجه بیشتر شهرداران است.

ˈحسن قهرمانی مطلقˈبا بیان اینکه ایجاد شهرسازی اسلامی نیازمند ایجاد بسترهای مناسب برای ترویج نماد های اسلامی در شهرها است عنوان کرد:ایجادت شهر ها با بناهای اسلامی حافظ فرهنگ و دین در شهر ها است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری