جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۲
اجرای طرحهای گردشگری نیمه تمام به شهرداری قائمشهر واگذار می شود

جلسه کارگروه توسعه گردشگری قائمشهرامروز(پنجشنبه) با موافقت سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران برای تحویل اجرای برخی از طرحهای نیمه تمام گردشگری و میراثی شهرستان قائمشهر به شهرداری این شهر خاتمه یافت .

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، نیمه تمام ماندن برخی از طرحهای میراثی و گردشگری شهرستان قائمشهر و لزوم ارائه راهکار برای رفع این معضل باعث شدتا با پیشنهاد فرماندار شهرستان قائمشهر جلسه ای با حضور مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران مسائل مربوطه بررسی شود .

رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر به روند کند مرمت ساختمان قدیمی شهرداری و تبدیل آن به موزه اشاره کرد و گفت: برخی مشکلات کارترمیم را که قرار بود شش ماه بطول بیانجامد اکنون بیش از دوسال زمان برده است .

ˈمهدی ابراهیمیˈافزود: قرارداشتن این عمارت قدیمی در بافت مرکزی شهر قائمشهر و انجام کند عملیات ترمیم موجب شده تا علاوه بر بروز چهره نازیبای شهر تاخیر در اجرای طرح برای شهروندان نیز سوال برانگیز شود.

وی ادامه داد :به رغم آنکه تخصیص اعتبارات دولتی در یکسال اخیر کاهش یافته شهرداری آمادگی دارد تا ادامه روند اجرای این طرح را بعهده بگیرد .

رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر اجرای عملیات ترمیم ساختمان قدیمی شهرداری قائمشهر را منوط به واگذاری مسئولیت و مدیریت ساختمان اعلام کرد.

وی در ادامه به کمبود و عدم جذب اعتباربرای ساماندهی دو رودخانه سیاهرود و تلارکه از درون و حاشیه شهر قائمشهر می گذرد بعنوان دیگر دغدغه گردشگری شهرستان نام برد وگفت: ایجاد تفرجگاههای برای جذب توریسم در مناطق حاشیه ایی این دو رودخانه ضروری است .

ابراهمی از امادگی شهرداری برای تخصیص اعتبار و اجرای طرحهای گردشگری درمسیر این رودخانه ها نیز خبرداد .

وی از تپه باستانی طالقانی که در مسیر اجرای خیابان حلقوی داخلی شهر قائمشهر قراردارد بعنوان دیگر طرح گردشگری مورد هدف شهرداری نام برد و گفت: شهرداری برای ادامه انجام این مسیر حلقوی (رینگ )نیازمند آزادسازی حریم تپه است .

ابراهیمی از اعلام آمادگی شهرداری برای خرید و تملک اراضی حریم تپه و انجام کاوش های باستانی این تپه تاریخی که شناسنامه قائمشهر است خبرداد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران در این جلسه گفت: ترمیم ساختمان قدیمی شهرداری قائمشهر دوسال قبل با برآورد هزینه پنج میلیاردریالی آغاز شد.

ˈسیف الله فرزانهˈ ادامه داد:با روند تورم و تخصیص اندک اعتبار طرحی که می بایست ظرف مدت شش ماه انجام شود دوسال به طول انجامید .

وی گفت: هم اکنون استحکام بخشی ، گچبری، تزیینات طبقه اول و دوم این طرح انجام شد .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از امادگی این سازمان برای واگذاری اجرای این طرح به شهرداری قائمشهر خبرداد و گفت: مدیریت و مسوولیت این ساختمان با نظارت سازمان گردشگری می بایست انجام شود.

وی همچنین به انجام کاووش های باستانی تپه باستانی طالقانی در سال ۱۳۸۱ اشاره کرد و گفت: با ارائه طرح جامع از سوی شهرداری قائمشهر این سازمان آمادگی دارد تا با اعتبارات شهرداری نسبت به انجام کاوش و بازشدن مسیر حلقوی همکاری کند .

دراین جلسه مقررشدتا با تهیه تفاهم نامه فی مابین شهرداری قائمشهر و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران اجرای برخی از طرحهای گردشگری و میراثی نیمه تمام شهرستان به شهرداری واگذار شود./

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری