جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۲
شهرداری تهران با تشکیل معاونت توسعه منابع انسانی برای تحقق توسعه اجتماعی آماده شده است
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ناصر امانی  اظهارداشت: این حرکت یک نوآوری و ابتکار در سازمان شهرداری تهران است که با تصمیم شهردار تهران در دوره مدیریت جدید ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ناصر امانی  اظهارداشت: این حرکت یک نوآوری و ابتکار در سازمان شهرداری تهران است که با تصمیم شهردار تهران در دوره مدیریت جدید شهری شکل گرفت تا ظرف اجرای هدف برنامه راهبرد شهرداری را که توسعه اجتماعی است، برای اجرایی کردن این ماموریت مهم آماده کند.


وی تاکید کرد: توسعه اجتماعی از مسیر توسعه انسانی امکان پذیر است و همانگونه که شهردار تهران برای توسعه اجتماعی روی مقیاس یک یکم و خانه به خانه اصرار دارد، برای توسعه انسانی در درون شهرداری تهران نیز باید از مقیاس یک یکم استفاده کرد.


امانی تصریح کرد: یعنی تک تک کارکنان شهرداری به ویژه مدیران در همه سطوح سازمانی از شهرداران نواحی تا معاونین شهردار باید درک درستی از ماموریت و وظایف خویش در راستای هدف راهبری شهرداری که توسعه اجتماعی است داشته باشند.


معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران پرداختن به روابط درون سازمانی ، ارتقای سطح کیفی و توسعه فرهنگی کارکنان، ایجاد و ارتقای فرهنگ سازمانی، ارتقای سلامت اداری و همبستگی بین کارکنان و مدیران را مهم ترین عوامل برای ایجاد ظرفیت در سازمان شهرداری معرفی و تاکید کرد که هدف توسعه انسانی در درون شهرداری تبدیل این سازمان به یک مجموعه منسجم، چابک، پاسخگو، شفاف و ارزشی با مدیریت جهادی است.


امانی اولویت اول در برنامه های معاونت را آشنایی با آسیب ها و مشکلاتی دانست که پیش روی این اهداف قرار دارند و باعث شده با وجود تلاش های زیاد که در گذشته در فرآیند های مدیریت منابع انسانی در شهرداری انجام شده است، خروجی مطلوب حاصل نشود.


معاون منابع انسانی شهرداری در ادامه به تشریح تشکیلات این معاونت پرداخت و اعلام کرد: ادارات کل منابع انسانی، رفاه و خدمات ، ارزشیابی مدیران، گزینش، هیات های رسیدگی به تخلفات ، شرکت خدمات اداری شهر، شرکت شهر سالم، اداره آموزش و اداره کل ایثارگران زیر مجموعه های این معاونت هستند. سازمان بازنشستگی هم به صورت مشترک با معاون  مالی و اقتصادی در هیات مدیره حضور داشته و با تفاهم و همدلی کار خواهیم کرد.


وی اولویت های این معاونت را توسعه مدیریت و شناسایی و ارتقای استعدادهای برتر درون سیستم شهرداری تهران بر پایه ۲ اصل کارآمدی و تخصص و تدین و ارزش ها، رفع دغدغه کارکنان در زمینه رعایت عدالت در فرآیندهای مدیریت منابع انسانی به ویژه امنیت شغلی مسکن و درمان و ارتقا سلامت اداری و شفافیت اعلام کرد.


امانی تفکیک معاونت مالی و اداری شهرداری در مناطق و سازمان ها را منتفی دانست و گفت: معاونان مالی و اداری مناطق سازمان ها و شرکت ها پاسخگوی این معاونت در قبال وظایف آن خواهند بود و جلسات هم اندیشی معاونان مالی و اداری به صورت مشترک توسط این معاونت و معاونت مالی و اقتصادی اداره خواهد شد.


معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از انتقال ماموریت آموزش به این معاونت خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با این حرکت روح جدیدی در کالبد نیروی انسانی شهرداری تهران دمیده شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری